Jump to content

Isplata otpremnine


zvebos

Preporučene objave

U mirovini sam od 08. 01. 2010. godine. Radio sam u MUP-u (policajac) i ostvario sam braniteljsku mirovinu po starom zakonu. Svu papirologiju oko odjavljivanja sam sredio. Čekam isplatu otpremnine, jednokratne pomoći zbog opće nespsosbnosti za rad i novac sa posebnog računa za uniforme. Gospođa u PU kaže da se to isplaćuje 20. u mjesecu za prethodni mjesec. Zanima me da li netko ima sličnog iskustva i koliko se dugo čeka na isplatu po navedenim kriterijima?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

,.,.,. dali netko zna dali se išta mijenjalo o otpremnini invalidske mirovine po članku 11. ... otišao sam u mirovinu 13.06.2009. u 12.mj sam dobio konačno rješenje za profesionalnu nesposobnost i poslao morhu zahtjev za preračun otpremnine,,, sad čujemo da se tu nešto mijenjalo ,, pa me zanima dali ja ostvarujem pravo po starom zakonu,,, ili ako se nešto mijenjalo, po novom ,.,.. dali je moguće da izgubim otpremninu? :/

 

,.,..,,. hvala vam,,,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Objavljeno u (NN 153/09) Odluka Ministra obrane RH sa 21.12.2009. g.ukinuta razlika otpremnine za DVO koji su otišli u profesionalnu invalidsku mirovinu.

Umirovljen sam u lipnju 2009 i u 12 mjesecu poslao zahtjev za razlikom otpremnine , a poslije i pravomoćnost rješenja ali do danas nisam dobio nikakav odgovor, isto tako nitko se ne javlja na telefon u MORH-u 01/4567-797 npr Miholić ili 01/4567-111 centrala. Na mail-ove prema MORH-u tkđ. nemam odgovor. Potpuna šutnja administracije.

Hoćemo li dobiti otpremninu ne znam ??!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

-otpremninu ne bi trebali dobiti oni koji odlaze u mirovinu prof. po čl. 11 od 22.10.2009. a svi prije imaju pravo na nju

-otp. za 6a još ovu godinu ide sigurno a za dalje :-?

-rješenja pišu kad ima novca u proračunu sada su isplaćivali s mirovinamu početkom prvog i početkom drugog mj sjelo 04.02.

-kad dobiješ rješenje 1-2mj. i evo para

-ne mojte se sekirati pare će doći, ja sam u mir. od 18.4.2008. rj. od 19.04.2009., rj. za otpremninu 22.12.2009. a otpremninu dobio 04.02.2010. znači strpljen spašen ...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Grabik hvala na informacijama ali sam ipak skeptičan iz razloga što je odluka stupila na snagu 21.12.2009. godine pa se bojim da naše zahtjeve za razlikom otpremnine MORH ne odbije. Prave informacije ne možemo dobiti kada se u MORH-u nitko ne javlja, ni na telefon, mail ,a ni pisanim putem.

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...dasha, mislim da ti konkretno imaš pravo na otpremninu jer umirovljen si prije ove odluke, a nadam se da si i zahtjev za isplatu otpremnine podnio prije 21. prosinca 2009.

...sad je samo pitanje jesi li, kao prilog zahtjevu za isplatu otpremnine, dostavio personalnoj službi MORH-a sve dokumente koji su potrebiti...

...naročito napominjem da preslika rješenja o umirovljenju nije dovoljna ukoliko na sebi nema pečat o pravomoćnosti ili ako nemaš tzv. "rješenje o pravomoćnosti rješenja o umirovljenju", a koje trebaš osobno zatražiti u mirovinskom...

pozdrav :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

U istoj smo poziciji,mimanda i čeka nas odbijenica.Pisat ćemo žalbu koju će nam odbiti.Jedina nam je šansa sudski spor.Mora nas se skupiti što više pa da dignemo tužbu jer smo apsolutno u pravu.Ovo je jedna vrsta prevare na koju moramo ukazati ako treba i preko medija.Obećano nam je nešto i onda povučeno,a ljudi su računali na taj novac.Da nije gadljivo,bilo bi smiješno.Javi se...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

jesi ti to već dobio rješenje o odbijenici za otpremninu,jesi li tražio otpremninu prije konačnog rješenja sa mirovinskog,ma jadno je ovo što tete u morhu i pofu nerade kako treba ,jer sam od njih svaki put dobila razlićite odgovore.koji je tebi datum na rješenju ,u lijevom kutu ispod onih ur brojeva.Iziga li su nas nego šta ali nećemo mi na ovome stati ,pratiš forum ,Pa borit ćemo se za našu Hrvatsku ,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Datum na rješenju za mirovinu mi je 23.11.2009.Podnio zahtjev u 12. mjesecu prije 21.12.Mi to možemo istjerati samo sudski i nikako drugačije.Ovo je klasična prevara.Meni nije čak ni do tih para nego ne volim varalice sitnog zuba.Hvala Bogu pa mi je žena imućna pa se ne moram tresti zbog tih novaca,ali ovo što oni rade je nedopustivo.Ma treba ih tužiti od nemila do nedraga i to poimence,od žena u personalnoj do referentice u mirovinskom i sličnih likova.Ako nas i sud izda,onda dižem ruke.Skupimo se svi sa istim problemom i u medije pa na sud.Bit problema je da od nas prave ovce.Punac mi govori da se ne nerviram i da će mi uplatiti 4 puta više na račun samo da se ne živciram,ali to nije pitanje para nego da ne damo netko pravi kretene od nas.A na kraju krajeva,postoji i sud u Strasbourgu pa ćemo vidjeti.Samo ne treba dati na sebe ako je čovjek u pravu,a pogotovo ne sitnim varalicama...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...ja sam još 22.02.2010.g. zaprimio rješenje kojim mi se odbija zahtjev za otpremninom pa mi je čudno kako vi već niste zaprimili svoja rješenja. Na isto sam se žalio pa sad čekam odgovor koji će vjerojatno biti negativan.

Što se tiče tužbe slažem se s tim, što nas je više postoji neka šansa da se dobije spor.

MORH nas je izigrao i sada nas odbacuje kao stare krpe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

aj dasha ja bi trebala idući tjedan dobiti rješenje,netko mi na telefonu u MORHU kaže bitan je datum od kad si u mirovini a netko da je bitan datum na rješenju od mirovinskog,još mi jedino nitko nije tražio pravomoćnost rješenja pa predpostavljam da mi je ona gospođa točno odgovorila da je moje rješenje pravomoćno s onim datumom gore u lijevom kutu.Danas mi je u pofu rečeno telefonski da imam pravo jer sam u mirovini od o1.o4. ali ona u personalnoj mi je rekla da nemam pravo s obzirom da sam poslala iza one odluje ministra.Pa sad se pitam ili ja i ti i zagreb1 nismo isti ,ili nas netko dobro mulj.A tužba ,aj joj meni još vračam dug morhu glede zelenih ugovora a tad nas je bilo dosta i neki su išli i dakje ali cifre o tome ajme boli glava,s tim da nas je famozna odvjetnica i tu izigrala jer nismo dobivali nikakve obavjesti o parnicama jedino posli kad je sve izgubljeno stigla ovrha.Tako da ja se nebum tužila ,žalit se hoću ako bude negativno ali tužit neću....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nemojte se plašiti,treba ih tužiti.Ako se svi busamo u svoju hrabrost,istjerajmo to do kraja.A ako su u pitanju novci,ide se na postotak s odvjetnikom.Pa oni i ciljaju na našu nezainteresiranost i kukavičluk.I da razjasnimo,bitan je datum pravomoćnosti rješenja.Ja sam svoje rješenje predao prije 21.12.Uglavnom,u pitanju je prevara,lopovluk i krađa najniže vrste.Nemojmo biti ovce!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija