Jump to content

d.o.o. koji neposluje-prodaja-kupnja


Zak

Preporučene objave

Molim za savjet.

Imamo jedne prijatelje koji su imali i još uvijek imaju d.O.o. registriran na području Ličko-Senjske županije.D.O.o. je registriran 1999 i poslovao je do 2002. onda je zbog nekih njihovih osobnih problema poslovanje jednostavno prestalo, radnici su izmireni i uredno odjavljeni.Nemaju nikog zaposlenog. Oni od tada neborave na tom području a niti firma radi. Prema mom saznanju mislim da ima nekih neizmirenih obveza ali nisam sigurna.Frendica kaže da njih nitko nije ništa tražio, oni nisu sve ove godine, od kada nerade, vodili nikakve knjige niti predavali izvješća. Kako smo ja i moj suprug pričali da bi otvorili firmu oni su nam ponudili da uzmemo tu njihovu.?!Mene sada zanima:

1. da li se to nama isplati?

2. koja je procedura oko toga?

3. što prvo treba napraviti?

4. da li možemo mi poslovati preko te firme iako je u drugoj županiji ili trebamo promjeniti sjedište, vlasnika ... ?

5. što ako ima dugovanja, tko to mora izmiriti?

6. jeli bi mi kao novi vlasnici trebali to sve podmiriti da bi mogli poslovati ili ti dugovi ostaju bivšem vlasniku?

Molim za POMOĆ :misli::-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ima takvih firmi u oglasima, koje ljudi ustupaju za kunu.

Korist je u nekim poslovima kad firma nije 'friška, nego posluje neko vrijeme , i ne treba plaćati temeljni kapital.

 

Problem s konkretnom firmom je što nisu predavali ni godišnje izvještaje, što je kažnjivo, dakle moguće su kazne.

Firma je sigurno u dugu 10-15000 kn zbog neplaćanja Poreza na tvrtku i doprinosa HGK. Za te dugove će Vas teretiti.

Firmi morate promijeniti vlasnika i sjedište, informirajte se kod JB.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kako mislite za kunu? Pa treba valjda platiti nešto?!

 

No, ostavimo se toga. Po ovome što ste mi napisali nama je onda najbolje da to pustimo na miru a oni neka se snalaze i riješavaju svoje probleme kako znaju. Jer ako moramo platiti dugovanja koja ste naveli onda za te novce možemo otvoriti našu firmu i negnjaviti se sa kojekavim tuđim dugovima.

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zak je napisao:

Kako mislite za kunu? Pa treba valjda platiti nešto?!

 

Ne, za tvrtku ne treba ništa platiti, doslovno se poklanja.

Troškovi kod JB su otprilike isti za staru firmu i za osnivanje nove. Samo kod nove treba uplatiti temeljni kapital min.20000 kn.

Jedino treba naći prodavatelja za koga si suguran da prodaje firmu bez dugova.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Otvaranje nove firme tj. d.O.o. stoji cca 3500 kuna sa svim taksama i troškovima JB plus uplata temeljnog kapitala 20.000 kuna kako vam je felixx rekao, a temeljni kapital možete odmah iskoristiti za poslovanje. Tako da ne vidim

svrhu preuzimanja firme se dugovanjima osim ako se radi o firmi koja je unazad 2 do 3 godine imala dobar bonitet i to vam iz nekog razloga treba.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija