Jump to content

iznos uzdržaanja?


marlino

Preporučene objave

sudskom presudom mi je odrđeno da imam obavezu doprinosa od 800 kn za mlt kćer(15g).međutim s obzirom na situaciju ostao sam bez posla odnosno moja firma je u velikim dugovima pa će tako biti proglašen stečaj.ne radim (odjavio sam se a i nema posla)a zbog vlasništva firme nemam pravo na naknadu s zzz a moja nevjenčana supruga je na porodiljnom dopustu te 1660 kn te korisnici smo dd od 1400 kn.osim kćeri uzdržavamo 2 zajedničke djece te sina od nevječane supruge.do sada smo plaćali taj iznos te dodatno smo doprinosili u odjeći,obući plačanju izleta ili kupovanju drugih stvari.sada jednostavno to ne možemo plaćati a inače živimo u postanarskom stanu.da li mogu tražiti smanjenje iznosa uzdržavanja dok se ne zaposlim i koji iznos bi trebao predložiti.inače je bilo i prije problema s alimentacijom jer je bivša supruga negirala da sam ikad išta plaćao pa sam tako platio ponovno velikim djelom sve za što me teretila(moram naglasiti da 3 godine nije radila a imala je ona kao i dica sve potrebno a novce sam davao na ruke jer nisam smatra da će ikad biti problem oko toga).sada opet se rastežemo po dorhu gdje ona tvrdi da sam platio dio iako sada kad sam se "opametio" imam sve uplatnice koje jasno pokazuju da uredno izvršavam obavezu.ne želim izbjeći obavezu prema djetetu ali jednostavno mi je nemoguće u zadnje vrijeme prehraniti obitelj a kamo li plaćati sve režije ili drugo!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

newbie je napisao:

Minimalni iznos od 13g nadalje je trenutno 1190,20kn.

Obzirom da imate obvezu uzdržavati više djece moguće je odrediti niži iznos ali ne manje od 50% što bi mogli zaokružiti na 600kn. Niže od toga ne bi išlo...

 

- samo bi postavio pitanje :što učiniti ako bivša na sudu nije pristajala na dogovor oko plaćanje alimentacije sve dok nisam predložio da sama odredi koliko može platiti za našeg sina :rekla je 500 kn isto ima 13 godina. obzirom da sam u interesu sina da prestanu ti sudovi prihvatio tih 500 kn,je ona je rekla da nema ništa od imovine što je neistina ( podjela imovine nije još bila a ima pravo pola od svega) meni je ostavila plaćanje svih kredita i dugova,za sina nevodi nikakvu brigu osim što ulati tih 500 kn,imam li ja sad nakon 5 mjeseci zatražiti da ona ipak plati po zakonu taj iznos koji vi spominjete za taj uzrast..ja kupujem i odjeću i kranu i potrebe za školu,vodim brigu za sina nije to meni teško dapaće za njega i živim ali ako je ona tražila od mene 1500 -2000 KN da platim koakve su šanse daona plati taj zakonski iznos obzirom da radi,živi sama i nema nikakve obveze duga i kredita koje je ostavila meni da plaćam sam ,a što se itekako odrazuje na laganje u sina jer financijski nemogu sve pokriti i školovanje,školu nogometa,sportsku i opremu itd. Eto molio bih savijet što poduzet da ostvarim zakonsko pravo jer na sudu je govorila neistine o svojoj imovini.ili se može sud pozvat da joj se oduzima ostali dio od imovine kad bude došlo do podjele. Ispričavam se na moje slučaju što vas zamaram ali koristim sličan problem da nađem pomoć--.na kraju uz veliku borbu uspio sam dobiti mld.sina da živi samnom i on je sretno dijete koliko može biti nakon svega što je jadan proživio,a isto tako vidi i sam da ga majka nedoživljava nakon što je meni dodijeljen.Hvala. :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

deltacro je napisao:

newbie je napisao:

Minimalni iznos od 13g nadalje je trenutno 1190,20kn.

Obzirom da imate obvezu uzdržavati više djece moguće je odrediti niži iznos ali ne manje od 50% što bi mogli zaokružiti na 600kn. Niže od toga ne bi išlo...

 

- samo bi postavio pitanje :što učiniti ako bivša na sudu nije pristajala na dogovor oko plaćanje alimentacije sve dok nisam predložio da sama odredi koliko može platiti za našeg sina :rekla je 500 kn isto ima 13 godina. obzirom da sam u interesu sina da prestanu ti sudovi prihvatio tih 500 kn,je ona je rekla da nema ništa od imovine što je neistina ( podjela imovine nije još bila a ima pravo pola od svega) meni je ostavila plaćanje svih kredita i dugova,za sina nevodi nikakvu brigu osim što ulati tih 500 kn,imam li ja sad nakon 5 mjeseci zatražiti da ona ipak plati po zakonu taj iznos koji vi spominjete za taj uzrast..ja kupujem i odjeću i kranu i potrebe za školu,vodim brigu za sina nije to meni teško dapaće za njega i živim ali ako je ona tražila od mene 1500 -2000 KN da platim koakve su šanse daona plati taj zakonski iznos obzirom da radi,živi sama i nema nikakve obveze duga i kredita koje je ostavila meni da plaćam sam ,a što se itekako odrazuje na laganje u sina jer financijski nemogu sve pokriti i školovanje,školu nogometa,sportsku i opremu itd. Eto molio bih savijet što poduzet da ostvarim zakonsko pravo jer na sudu je govorila neistine o svojoj imovini.ili se može sud pozvat da joj se oduzima ostali dio od imovine kad bude došlo do podjele. Ispričavam se na moje slučaju što vas zamaram ali koristim sličan problem da nađem pomoć--.na kraju uz veliku borbu uspio sam dobiti mld.sina da živi samnom i on je sretno dijete koliko može biti nakon svega što je jadan proživio,a isto tako vidi i sam da ga majka nedoživljava nakon što je meni dodijeljen.Hvala. :misli:

Na vašem bih mjestu odmah podnijela tužbu u ime djeteta da se poveća iznos uzdržavanja za dijete. Njena primanja će provjeriti sud po službenoj dužnosti

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija