Jump to content

Redoslijed prilikom razvoda


f-franki

Preporučene objave

Pozrav!

Nova ovdje, preletila sam preko tema i ne mogu naći slično.

 

Prije par mjeseci otisla sam od muza iz zajedničke kuće. Sad bih podnijela zahtjev za razvod i podelu imovine. I ne znam od kud krenuti? Koje papire prilazem i gdje?

Strah me bilo sto bez odvjetnika a za njega ne znam koliko mogu odvojiti. Tako da bih većin ustvari sama ali ne znam od kud.

S muzem sam pričala u nekoliko navrata i sto se tiče brakorazvodne parnice slaze se sa sporazumnim i onim sto sam navela da bih predlozila.

E, sad. Kako sastaviti sporazumni? Što treba navesti? Što ne smijem izostaviti?

 

Vezano uz to jos jedno pitanje: Da li je pametnije riješiti imovinsku podjelu ili razvod?

 

Sto se tiče raspodjele imovine tu bi bilo nekih problema. Ni on a ni ja nismo nesto pri novcu, kuću ne bi smo prodavali već bih ja uzela kredit a da mi on otplati polovicu ako je to moguće.

 

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

f-franki je napisao:

Vezano uz to jos jedno pitanje: Da li je pametnije riješiti imovinsku podjelu ili razvod?

 

Ako se možete sporazumjeti oko imovine, onda je svejedno. No, ako ne, razvod će po svoj prilici trajati kraće...

 

Za najmanje komplikacija biste se trebali dogovoriti o:

-razvodu braka

-predložiti kome povjeriti dijete na zajednički život

-razraditi plan susreta i druženja djeteta s roditeljem s kojim neće živjeti

-visini uzdržavanja djeteta

 

Sud ne mora donijeti odluku u skladu sa željama i prijedlogom ako se pokaže da nije u interesu djeteta, no ako pažljivo o tome porazmislite oboje, a s namjerom da djetetu bude najbolje što je moguće u zadanoj situaciji, ne bi trebalo biti problema.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala na odgovorima, ali ja i dalje ne znam koje papire i gdje trebam priloziti....

mislim, prvi put se susrećem s ovakvim stvarima, pa čak ni nitko meni blizak se nije razvodio.

sto mi treba od dokumentacije? ako su djeca maloljetna moram ići na sud?

 

"Ako se možete sporazumjeti oko imovine, onda je svejedno. "

 

već sam napisala da bi tu bilo nekih problema. pa da li mi je pametnije riješit imovinsku podjelu ili brakorazvodnu parnicu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sporazum o razvodu braka,vjenčani list,preslika rodnog lista svakog djeteta,preslike domovnice vas i supruga i preslika osobnih iskaznica.u sporazumu dogovarate s kime će dite nastaviti živjeti kako će drugog roditelja viđat,iznos uzdržavanja za mlt.dicu i podjela oko omovine ako se možete oko toga dogovorit. sporazum i ostale dokumente predati općinskom sudu mjesta di živite

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

f-franki je napisao:

ako su djeca maloljetna moram ići na sud?

pa da li mi je pametnije riješit imovinsku podjelu ili brakorazvodnu parnicu?

Svejedno morate na sud, a ako su djeca maloljetna morate proći i posredovanje na koje ćete biti upućeni, bez obzira sporazumni i ne.

Kad dobijete nalaz i mišljenje CZSSa nakon posredovanja koje će provesti, nastavit ćete dalje već započeto na sudu.

Što god se više uspjevate dogovoriti, manje je komplikacija za očekivati.

Imovinu ne morate riješiti u paketu razvoda jer on podrazumjeva: razvod braka, povjeravanje djeteta na zajednički život jednome od vas jer nemate namjeru nastaviti život svi zajedno, razrađen plan susreta i druženja s onim roditeljem s kojim neće živjeti jer to pravo djeteta koje ne smije biti zanemareno i ne bi trebalo biti nedefinirano u slučaju da ga netko jednom poželi za njega zakinuti dijelom ili u cijelosti, mjesečni iznos uzdržavanja djeteta.

A možete rješavati obje stvari i pralalno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Gringo je napisao:

Kako ste se dogovorili oko djece?

 

Evo mene opet. Vidim da je prošlo više od dva mjeseca a ja se nisam pomakla s mjesta.

 

Dogovor oko djece bi bio ono sto sam svjesna da je najlošije ali trenutno i jedino dobro rješenje za djecu, jedno meni, jedno njemu. A tako su se i djeca izjasnila.

Dobra stvar je sto se o svemu mozemo dogovoriti osim o imovini tako da mislim kako ne bi trebalo biti problema ako bi došlo do promjene za koju godinu. Valjda je i to razlog sto je sve status quo još uvijek.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

newbie je napisao:

Svejedno morate na sud, a ako su djeca maloljetna morate proći i posredovanje na koje ćete biti upućeni, bez obzira sporazumni i ne.

Kad dobijete nalaz i mišljenje CZSSa nakon posredovanja koje će provesti, nastavit ćete dalje već započeto na sudu.

Što god se više uspjevate dogovoriti, manje je komplikacija za očekivati.

Imovinu ne morate riješiti u paketu razvoda jer on podrazumjeva: razvod braka, povjeravanje djeteta na zajednički život jednome od vas jer nemate namjeru nastaviti život svi zajedno, razrađen plan susreta i druženja s onim roditeljem s kojim neće živjeti jer to pravo djeteta koje ne smije biti zanemareno i ne bi trebalo biti nedefinirano u slučaju da ga netko jednom poželi za njega zakinuti dijelom ili u cijelosti, mjesečni iznos uzdržavanja djeteta.

A možete rješavati obje stvari i pralalno.

 

Tnx za sve!

Oko brakorazvodne parnice, mišljenja czss-a, posredovanja i sl....mi je dosta jasno. Ipak ću uzeti odvjetnika, to sam odlučila.

Ali imovina mi je totalno nejasna. Mogu pokrenuti zajedno s razvodom? Ako i ne, mogu li traziti da mi odplati pola kredita umjesto isplate pola vrijednosti kuće?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija