Jump to content

CZSS


DidicaZG

Preporučene objave

Dijete će krenuti iduće godine u školu i mislim da će u ZG dobiti kvalitetnije uvjete nego u mjestu gdje živi suprug, jer nema dnevnih boravaka u školama i sl., a niti se suprugova majka nije u stanju brinuti za njegove školske obaveze sve to vrijeme kad suprug radi. Ja sam državna službenica i imam fiksno radno vrijeme za koje se zna da ću u 16h doći u školu po dijete i da ću ostatak dana moći provesti sa njim i pomoći mu u rješavanju njegovih obaveza.

 

A stambeni uvjeti kod oca su odlični. Naravno, mali ima svoju sobu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Činjenice o materijalnom statusu i prihodima nisu odlučujuće u odluci CZS pa ni suda kod odlučivanja s kojim roditeljem će dijete živjeti u koliko se roditelji nisu sporazumjeli.

Sud u konačnici odlučuje s kojim roditeljem će dijete živjeti nakon razvoda a na prijedlog CZS s ti da to nije obvezujuće za sud. Bojim se da vaše preseljenje u drugi grad i prepuštanje djeteta na brigu ocu ne ide Vam u prilog.

Naime kako postupak mirenja i sudski postupak, znaju biti dugotrajni i da je to za dijete zapravo vrlo dug period,nije nikako isključeno da CZS pa i sud procijeni da se dijete dobro adaptiralo na novonastalu situaciju i dijete dodijeli ocu na brigu i skrb. Zbog toga Vam savjetujem da živite u gradu gdje je vVaše dijete, kako bi mu bili dostupni, da redovito održavate kontakte i kvalitetna druženja s djetetom, da posjećujete roditeljske sastanke (vrtić,škola), da se interesirate za psihofizičko stanje vašeg djeteta te učinite sve da Vašem djetetu budete podrška i održite zdrav odnos na adekvatan način. To je Vaše i pravo i obaveza a i potreba.

Lijep pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na žalost s ocem se ne mogu dogovoriti ništa. S djetetom provodim samo vikend jer mi ne dozvoljava preko tjedna da ga viđam, ali se svakodnevno čujemo više puta. Mali stalno govori da želi biti sa mnom. Probala sam se dogovoriti s ocem oko svega, ali ne ide. Ne želim se suditi s njim, ali mislim da ću ipak morati jer ne odustajem od djeteta. Brinem se o svemu oko njega, plaćam vrtić i sve moguće potrebe kao da je kod mene. Molim Vas savjete kako što kvalitetnije doći pripremljena u CZSS. Napominjem, bivša svekrva je psihički bolesnik, a njezin muž nasilan i pijan svakodnevno. Mislim da to nije dobra okolina za dijete, jer su oni većinom krivi za velik dio svih problema koji su nastali.

 

Hvala svima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kod ocjene podobnosti ići čete sigurno oboje na psihotestove u Centru.

Raditi će se izvid u kućanstva gdje živite. Uzeti podatke o obitelji.

To što su njegovi ovakvi ili onakvi i jesu li krivi za vaš razvod njih se ne tiće.

Bitno im je kako su djeca adaptirana u toj obitelji.

Da li ih tko zlostavlja??

Moram priznati da budući da sam i sama majka ne bih nikada djete ostavila u takvoj okolini kao što je vi opisujete.

Nadam se da nije uistinu tako grozna.

Jel ako je što radite vlastitom djetetu??

Koliko ono provodi vremena sa djedom i bakom na samo??

Odgovore na sve znate u pravilu samo vi.

Sud u pravilu sluša savjet Centra.

Ako su djeca dobro adaptirana u vrtiću ako situacija kod tate i nije tako loša moguće je da dijete tamo ostane.

Kažem moguće.

Nije pravilo.

Koliko je dijete staro???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

DidicaZG je napisao:

Koliko je loša okolnost da sam se preselila u jednosoban stan kod određivanja s kojim će roditeljem dijete živjeti? Jer mali je ostao s ocem zbog vrtića u drugom gradu, a ja sam zbog posla vezana za ZG? Naravno, htjela bih da dijete živi sa mnom.

 

Jednosoban stan nije zapreka. Bitno je da osigurate djetetu njegov krevet jer kada vam Centar dođe u izvid to im je bitna stavka.

Da ima svoj krevet.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

DidicaZG je napisao:

Dijete će krenuti iduće godine u školu i mislim da će u ZG dobiti kvalitetnije uvjete nego u mjestu gdje živi suprug, jer nema dnevnih boravaka u školama i sl., a niti se suprugova majka nije u stanju brinuti za njegove školske obaveze sve to vrijeme kad suprug radi. Ja sam državna službenica i imam fiksno radno vrijeme za koje se zna da ću u 16h doći u školu po dijete i da ću ostatak dana moći provesti sa njim i pomoći mu u rješavanju njegovih obaveza.

 

A stambeni uvjeti kod oca su odlični. Naravno, mali ima svoju sobu.

 

To što imate fiksno radno vrijeme je plus. I to napomenite.

I sve ovo što ste tu naveli recite i na Centru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija