Jump to content

Pravo na mirovinu,pravo na čin ?


europljanin

Preporučene objave

Pozdrav svima.Nov sam na forumu....Vidim da ovdje ima puno ljudi koji su spremni pomoći.

radi se o sljedećem.

Moj otac je bio prije rata 6 mjeseci u rezervnom sastavu milicije kako nebi bio pozvan u JNA.Kad se osnovalo HVO u bosanskoj posavini odmah mu je pristupio i postao zamjenik zapovjednika za operativne poslove (nije još bilo činova) u brigadi-šta je to ni sam neznam.Kasnije je razmješten na dužnost zapovjednika bojne.Pripadnik je HVO-a od svibnja'92 do ozujka'93.Ranjen '92 u leđa.Ima invaliditet na osnovu ranjavanja 30 %. U RH nema status HRVI-a.

Dali ima pravo na čin?Dali ima pravo na invalidsku mirovinu?Ima oko 20 godina radnog staža.

Dali on ima pravo na bilo kakve povlastice?

Dali ima pravo na besplatno dopunsko osiguranje?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mislim da gospodin ,kako ste naveli,ipak nema status hrvatskog branitelja,jer ste ponovo naveli da je bio samo pripadnik HVO-a ,nažalost,vjerujem da vam nije jednostavno,jer vaš otac je u biti naš borac ,borio se za iste stvari i ideale kao i svi pošteni hrvati u ono vrijeme,ali nažalost ,zakon tu radi razlike,te ako se za vrijeme rata nije vodio kao pripadnik nekih od postrojbi iz hrvatske,nema status hrvatskog branitelja ,te nemože niti prema tome,opet nažalost,ostvarivati prava koja bi imao prava ostvariti, da ima status HB. Pozdrav i svako dobro vama i vašem ocu.Pozdrav svim hrvatskim borcima gdje god bili.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija