Jump to content

povrat za kamate po stambenom kreditu


denimarino

Preporučene objave

Ddan,

prije vise od 7 godina bila sam kupila mali stan,ali tad su kamate bile toliko visoke da nisam mogla podnjti vise rate,te sam ga ubrzo prodala.

2006 sam sa suprugom kupila staru kucu,na 30 godina.Samo u ovoj godini kamate su 30.000 kn

Mozete mi reci(posto mi u poreznoj vec par godina kazu da nemam pravo povrata jer sam nekad bila u vlasnistvu neke nekretnine???? )Na koju isto tako banci,odnosno drzavi placale uzasno velike kamate,sve uredno,te opet bila primorana dizati kredit na 30 godina, sa lihvarskim kamatama koje stalno rastu.

Da li je moguce da nemamo pravo povrata kroz poreznu prijavu?

AKo vec ja nema ,da li ih ima suprug (njemu je to prva nekretnina u vlasnistvu.)

Hvala ipozdrav

D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

vidi na forumu sličan upit:

 

www.legalis.hr

 

Bojim se da ne možete koristiti uvećanje osobnog odbitka za iznos plaćenih kamata po namjenskom stambenom kreditu jer ste već imali nekretninu. To proizlazi iz odredbe članka 36. stavak 17. točka 2. Zakona o porezu na dohodak.

 

Nažalost vaš suprug ne može koristiti uvećanje osobnog odbitka sukladno odredbi članka 36. stavak 17. točka 3. Zakona o porezu na dohodak.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija