Jump to content

Nositelj sam kredita za suprugovu kuću


Citadela

Preporučene objave

Veliki pozdrav svima.

 

Pročitala sam dosta tema ovdje na temu diobe bračne stečevine, no svejedno molim savjet za moj slučaj.

 

Naime, od rujna 2000. do travnja 2005. sa suprugom sam živjela u vanbračnoj zajednici, tada je sklopljen brak te je bračna zajednica trajala do srpnja 2009. godine, od kad sam ja sa maloljetnim djetetom podstanar u iznajmljenom stanu.

U tijeku je postupak razvoda braka temeljem tužbe.

 

U travnju 2006. godine postajem nositelj hipotekarnog stambenog kredita za adaptaciju kuće, koja je tad bila u vlasništvu suprugovih bake i oca u omjeru 1/2, dok je suprug darovnim ugovorom početkom 2009. godine postao vlasnikom polovice kuće u prethodnom vlasništvu njegove bake.

Za navedeni kredit posjedujem dokumentaciju, izuzev računa za adaptaciju kuće, koji su ostali u vlasništvu supruga (većina računa o izvođenju radova ili kupnji ne glasi na moje ime, možda tek neki manji broj).

 

Obzirom na postupak razvoda, moj je prijedlog suprugu da dogovorno prebaci obvezu kredita za kuću na svoje ime, no on meni odbija pravo bilo kakvih potraživanja, te nije spreman na bilo kakav oblik dogovora.

Za sva prethodna ulaganja u stambeni prostor (prije kreditne obveze) pretpostavljam da nemam pravo potraživanja.

Istovremeno, suprug je nositelj gotovinskog nenamjenskog kredita od 2008. godine, za kojeg ne znam u koje su svrhe utrošena financijska sredstva, tj. ne mogu to dokazati.

 

Molim savjet u kojem smjeru krenuti, da li podnijeti tužbu? Na temelju kojih činjenica? Što za mene znači njegova kreditna obveza?

 

Unaprijed zahvaljujem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što ste ulagali u povećanje vrijednosti nekretnine za trajanja bračne zajednice, bračna je stečevina.

 

Imate pravo tražiti povrat uloženog ili udio u vlasništvu nekretnine.

Suprug bi za pravo trebao biti sretan ako ne tražite ništa drugo do da preuzme otplatu neotplaćenog dijela kredita.

Ne odustajte tako lako od onoga što ste ulagali. Sada ste podstanar, trebat će Vam.

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija