Jump to content

Ugovor o dosmrtnom uzdržavanju i plaćanje poreza


Anabella27

Preporučene objave

Poštovani,

 

molim Vas za odgovor, ukoliko stric na mene prenese nekretninu veličine 40 m2 dosmrtnim ugovorom, da li ja moram platiti porez od 5%, ako imam prijavljeno prebivalište na adresi predmetne nekretnine i ako je ovo moja prva nekretnina koju ću stjeći.

Malo sam pretraživala po internetu i naišla sam na brošuru porezne uprave u kojoj je navedeno:

"Kad se nekretnine stjeću na osnovi ugovora o stjecanju nekretnine za života primatelja

uzdržavanja (ugovor o dosmrtnom uzdržavanju) u kojem su sadržani elementi kupoprodaje

(davatelj uzdržavanja obvezuje se uzdržavati primatelja uzdržavanja, s tim da

se vlasništvo nekretnine prenosi odmah nakon potpisa ugovora) može se primijeniti

oslobođenje od plaćanja poreza na promet nekretnina, pod uvjetom da su ispunjeni svi

propisani uvjeti što su nabrojani pod točkom 9 (građani koji kupuju prvu nekretninu (stan ili kuću) kojom rješavaju vlastito stambeno pitanje uz uvjet da:

a) imaju hrvatsko državljanstvo,

b) prijavljuju prebivalište u mjestu i na adresi gdje je nekretnina koju kupuju,

c) veličina stana što je građanin kupuje ne prelazi za 1 osobu do 50 m2 stambenog prostora)

 

Molim Vas za odgovor da li sam dobro protumačila navedeni članak ili ću svejedno morati platiti porez od 5%?

 

Unaprijed hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija