Jump to content

Nekretnina


Milka2

Preporučene objave

Dobar dan, imam jedno pitanje vezano za prijepis nekretnine. Meni bi moj rođak ostavio nekretninu uz moju dosmrtnu brigu za njega. Da li mi možete preporučiti kakvu vrstu ugovora je potrebno napraviti kako bi nakon njegove smtri bez problema mogla prepisati vlasništvo nekretnine na sebe jer taj rođak ima jednu kčerku?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ugovor o dosmrtno uzdržavanju-imovina primatelja uzdržavanja prelazi u vlasništvo uzdržavatelja(Vas) po potpisivanju ugovora. odete do bilježnika,napravite takav Ugovor i to je to.

postoji i obveza prijave ugovora poreznoj upravi , u roku 30 dana i plaćanja poreza na promet nekretnina po rješenje porezne uprave.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da biste ostvarili pravo na oslobođenje od plaćanja poreza na promet potrebno je ispuniti sljedeće uvjete:

1. da ste Hrvatski državljanin,

2. da prijavite prebivalište u mjestu i na adresi gdje se nekretnina koju kupujete nalazi,

3. da veličina nekretnine koju kupujete ovisno o broju članova uže obitelji ne prelazi površinu i to za jednu osobu do 50 m2 stambenog prostora, za dvije osobe do 65m2, za tri osobe do 80m2, za četiri osobe do 90m2, za pet osoba do 100 m2, za šest osoba do 110 m2 i za sedam i više osoba do 120m2 stambenog prostora,

4. da Vi i Vaši članovi uže obitelji nemate u vlasništvu drugu nekretninu koja zadovoljava vaše stambene potrebe;

5. da Vi i članovi vaše obitelji nemate u vlasništvu stan odnosno kuću za odmor, te druge nekretnine znatnije vrijednosti.

Svi ovi naprijed pobrojani uvjeti moraju biti kumulativno ispunjeni da biste mogli ostvarit pravo na oslobođenje od plaćanja poreza na promet nekretnine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

na kupoprodajni ugovor moguče ostvariti poreznu povlasticu

(samac do 50m2,2člana domainstva 60m2,3 člana 70m2 itd.)

obveza je prijaviti prebivalište na kupljenoj nekretnini prije podnošenja porezne prijave.

 

za ugovor o dosmrtnom uzdržavanju navedeno ne vrijedi

ali za svaku godinu uzdržavanja (života primatelja uzdržavanja)porezna osnova se smanjuje za 5%.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija