Jump to content

izvanredni otkaz trudnici na komplikacijama


zornjin

Preporučene objave

Na komplikacijama sam zbog blizanacke trudnoce.Prosli tjedan poslodavac mi je ponudio sporazumni otkaz zbog situacije za kloju su odgovornost svojim otkazom potpisali moji nadredjeni.

Kako to nisam mogla potpisati, jucer su mi poslali izvanredni otkaz. Znam da moram do odvjetnika, ali u medjuvremenu ako mi netko moze objasniti moja prava i kako da postupim? Sto sa placom i rodiljnom naknadom?Hvala, nadam se da sam navela sve bitno, jos sam u soku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poslodavac ne smije otkazati trudnici. Takav otkaz je nezakonit.

 

Zna li vaš poslodavac da ste trudni? Ako ne zna (a pretpostavljam da zna da ste na bolovanju zbog komplikacija u trudnoći), obavijestite ga - pošaljite mu preporučeno sa povretnicom (povratnica je bitna jer od dana zaprimanja počinju teći rokovi određeni zakonom) zahtjev za zaštitu prava u kojem ćete navesti da ste trudni, da je otkaz trudnici nezakonit i da ga stavi izvan snage, u suprotnom ćete ga tužiti.

 

Taj zahtjev za zaštitu prava mu morate poslati čim prije, najkasnije u roku od 15 dana od dana kad vam je otkaz uručen.

 

Ako ne pošaljete Zahtjev za zaštitu prava u kojem ćete navesti da ste trudni i da prema odredbama Zakona o radu je otkaz trudnici ništav, nećete moći sa uspjehom tužiti.

 

Dakle, on ima onda 15 dana da vam odgovori (ili ne odgovori), a vi daljnjih 15 dana za tužbu.

 

Pazite da ne propustite rokove.

 

Ako ne stavi otkaz izvan snage, tužite ga i mirno uživajte u trudnoći i provodite vrijeme kod kuće, sve dok sud ne utvrdi da je otkaz nezakonit.

 

Odluka će 100% biti u vašu korist jer zakon izričito zabranjuje davanje otkaza trudnici. Dakako, morate ispoštivati gore opisanu proceduru.

 

Lijep pozdrav,

Floki.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija