Jump to content

Gradjnja izvan parcele


antednk

Preporučene objave

Molim svakog za pomoć i savjet.

 

Prije tri godine kupio sam parcelu (oranica). Uredno sam napravio preanmjenu zemljišta. Ovlašteni geodet je napravio geodetsku podlogu, arhitekt projekt. Izdano mi je rješejne o gradjni. Prije početka izradio sam elaborat iskolčenja objekta(drugi geodet)te je isti elaborat prijavljen kao i nadzorni inžijner i tvrtka koja će graditi obiteljsku kuću. Problem nastaje kad želim dovršiti objekt sa fasadom te pozivma drugog geodetu da još jednom provjeri među kako bih znao koliku debljinu stiropora mogu korisiti da ne uđem susjedu u njegovu parcelu. Naime kuće su na toj međi spojene - naslojnene jedna na drugu. Goedet me izvještava da je moja kuća sagrađena cca 30 cm unutar susjedove parcele. Ovo me je šokiralo i zabrinulo. ŠTo moram činiti ? Mogu li ja za moju kuću dobito uporabnu dozvolu? Kakve pravne posljedice mogu snositi obzirom da ja nisam nikako mogao znati da li su geodeta ili izvođač radova napravili porešku- Želim rješiti ovu situaciju na čist način. Trenutno susjedova parcela je prazna. Još ga nisam kontaktirao. Molim pravnu pomoć ili savjet što da napravim u ovoj situaciji a da sam siguran od bilo kojih posljedica u budućnosti. Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija