Jump to content

zdravstveno osiguranje za majku


ivom

Preporučene objave

Susjeda stara baka od 8o godina prima 15 godina socijalnu pomoć i živi u trošnoj kućici na selu u Slavoniji.Djeca su joj 60 godišnjaci i žive sa svojom djecom i unucima daleko od nje.Imaju mirovine od 15oo-1700 kn i ne mogu joj pomagati.Nedavno sam kao i svake godine išao u socijalno predati papire da ne posjeduje ništa od imovine da živi sama siromašno nikada nije imala radnu knjižicu već je pomagala seljacima u nadnicu i za kruh dok nije othranila djecu.Pošto se svake godine predaju isti papiri i za socijalnu pomoć i za zdravstveno osiguranje,kada sam došao u zdravstveno u Sl.Brod,rekli su mi da od ove godine više nema pravo na zdravstveno osiguranje pošto prima 700 kn i neka si od toga plaća 400 kn zdravstveno.Ja sam zaprepašteno izašao van jer mi nije jasno kako jedna starica od 8o godina koja je odgojila troje djece(jednog hrvatskog branitelja bolesnog sa 1500 kn mirovine)nema pravo na zdravstveno osiguranje.Ako se neko tko se razumije u zakonske propise javi i predloži što učiniti sa jadnom staricom da ima zdravstveno koje joj istječe 31.3.biti ću mu zahvalan!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija