Jump to content

Novčana plaćanja i majstorski ispit


ridamir

Preporučene objave

Poštovana !

Najprije pohvale za forum, 5+ .

Trebao bih po mogućnosti što prije odgovore na par pitanja, jer čim ih dobijem, predajem papire za otvaranje obrta.

Obrt bi bio registriran za više djelatnosti, medjutim na početku bih se bavio poljopr.proizvodima, odnosno voćem i povrćem (na veliko) na način da od poljopr.proizvodjača otkupim proizvode, dovezem ih na veletržnicu i prodam veletrgovcima (dakle bez skladištenja, odnosno u tranzitu).

Koja bi to bila djelatnost po NKD-u ?

Pretpostavljam da mi ne treba skladište !?

Da li mogu plaćati robu gotovinom (kako to papirnato pratiti), i da li mogu naplatiti od kupca robu u gotovini i trebam li izdati paragon blok. Je li to iznos do 5000 kn ?

Po zanimanju sam KV prodavač IV stupanj (SSS zahvaljujući pok.gosp. Šuvaru koji je uveo 4 god.trgovačke škole), sa 28

god. radnog staža (ne samo u trgovini), te me zanima trebam li polagati majstorski ispit (u budućnosti planiram otvoriti i prodav.prehrambenim proizv.).

Unaprijed Vam se zahvaljujem na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Registrirajte sljedeće djelatnosti po NKD 2007:

 

46.17. Posredovanje u trgovini hranom,pićima i duhanom

46.19. Posredovanje u trgovini raznovrsnim proizvodima

47.81. Trgovina na malo hranom,pićima i duhan.proizvodima na štandovima i tržnicama

 

Robu od trgovaca ili fizičkih osoba možete platiti gotovinom,kako ste rekli,do iznosa od 5.000 kn po jednom računu.

Trgovci Vam izdaju R-1 ili R-2 račun a fizičke osobe otkupni blok.

Ukoliko Vi prodajete robu na tržnicama, osobama koje traže račun izdajete paragon ili R-2 a ukoliko radite maloprodaju na tržnicama (građanima) niste u obvezi izdavati nikakav račun,niti paragon.

 

Budući da imate trgovačku školu u četverogodišnjem trajanju,(i ranog staža koje mi govori kada ste završili školu :), ne morate polagati majstorski ispit.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija