Jump to content

Ugovor odoživotnom uzdržavanju roditelja ništavan


otilo

Preporučene objave

Molim za savjet

1995 sklopio sam ugovor o doživotnom uzdžavanju roditelja koji smo potpisali u sudu u prisutnosti suca.Nakon smrti roditelja upisujem se u zemljišne knjige, naravno uz asistenciju mog odvjetnika koji me i zastupao od prvog dana ,te kao vlasnik počinjem uređivati kuću.Nakon završetka obnove uz velike troškove,moj brat uspjeva poništiti ugovor i traži polovicu kuće.Orazloženje suda je da sam u trenutku sklapanja ugovora bio strani državljanin te kao takav ugovor je ništavan.Moj odvetnik prihvaća ništavnost ugovora ,jer protivna strana ima pravomoćnu presudu županijskog suda na koju nije uložna tužba,u međuvremenu sam čak dobio rješenje zemljišno knjižnog suda gdje su me izbrisali iz knjiga te upisali prijašnje stanje znači roditelje.Savjet odvjetnika je da se pokrene ostavinski postupak u kojem ću morat svaku svoju tvrdnju dokazivati kao što je obnova kuće i briga za roditelje svih godina od sklapanja ugovora o doživtnom uzdržavanju.Za mene koji živim i radim u Švedskoj već 40 godina i znam funkcioniranje pravne države to je nepojmljivo da isti sud može poništiti ono što je 1995 ozakonio.Molim nekoga tko ima sličnu situaciju da me savjetuje jer nažalost vidim da ovdje nema funkcioniranja pravne države,kao što je rekao moj odvjetnik velika je razlika između prava i pravde.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija