Jump to content

Nakon darovnog-bez nužnog


kiki25

Preporučene objave

Prije tri godine nakon majčine smrti ostavinom otac je postao u cijelosti vlasnik kuće.Tu istu nekretninu u koju smo supruga i ja uložili u dovršetak preko 60 posto od ukupne vrijednosti te kuće on radi, vlastitom inicijativom sa mnom darovni ugovor, koje sam nakon toga i upisani vlasnik 1/1.Brinamo se oko mog oca koji živi sa nama i nema nikakve zamjerke prema našem odnosu i brizi o njemu. On međutim zbog lošeg i nepodnošljivog odnosa sa kćeri, koja ga ne želi ni vidjeti, postavlja pitanje kako i na koji način da sprovede nešto što ona neće moči imati pravo na nužni dio u ovoj nekretnini koju mi je već darovao.

Molim dali netko zna što bi trebalo učiniti uz već postojeći darovni ugovor, a da nitko nema na več darovano nikakvo pravo, pa ni na nužni dio i gdje bi to trebalo napraviti ? Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

trebali ste napravitu ugovor o doživotnom ili dosmrtnom uzdržavanju (on isključuje nužni dio).

ako je u pitanju darovni ugovor drugi nasljednici imaju pravo na nužni dio koji iznisi 1/2 od dijela koji bi nasljedili.

pošto ste sa u nekretninu ulagali i povečali vrijednost nekretnine sačuvajte račune i neka otac napiše izjavu u kojoj priznaje vaše ulaganje(svojom rukom i nije potrebna ovjera JB)

a sestri otac neka daruje neke pokretnineu vrijednosti 1/4 kuće koje je vama darovao (umanjen za ulaganja u kuću).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija