Jump to content

pitanje o mirovini


josip58

Preporučene objave

  • 2 godina kasnije...
zanima me koja mi je mirovina isplatljivija??invalidska ili starosna? imam 40 g,radnog staža..priznata mi je invalidnost 20% kao posjedica rata i 80% opća..imam status rvi 20%! radio sam kao viši policijski službenik!! plača mi je izosila oko 5,800kn :misli:

 

Ne možeš ići u mirovinu kao HRVI iako imaš 20%, ako vještak procjeni da si radno sposoban.

 

Ako odeš u mirovinu kao policajac MUP, nemaš pravo na onaj dodatak zbog sudjelovanja u Domovinskom ratu, jer odlaziš u "povlaštenu mirovinu" kao pripadnik MUP-a.

 

Ovisno o tvojoj medicinskoj dokumentaciji, (da li si izgubio "ovlaštenje") zbog bolesti koju je prouzročiilo tvoje sudjelovanje u Domovinskom ratu, imao bi pravo na invalidsku mirovinuj kao hrvatski branitelj i + ako imaš, a napisao si da imaš status HRVI, ukoliko je to posljedica sudjelovanja u DR-u, mogao bi dobiti i dva čina (vojna) "gore", dakle "Časnički namjesnik", i možda bi i imao nešto veću mirovinu, ali nećemo nagađati.

 

Mijenjao se Zakon o policiji, a ti baš i nemaš neku mogućnost da izabereš u koju ćeš mirovinu (ako misliš ići u invalidsku, moraš imati medicinsku dokumentaciju-masnu, ili u policijsku, a obje su "povlaštene).

 

Meni se čini da kod tebe neće biti velika razlika u iznosu mirovine, bio ti u policijskoj ili braniteljskoj mirovini.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani feniks48,

 

probajte iz privitka teme "usporedni izračun mirovina" iskoristiti tablice za izračun svih mirovina za DVO i PS pa će Vam biti jasno koja je mirovina veća u Vašem slučaju.

 

Iz invalidske mirovine može se prelaziti u starosnu mirovinu (kad se ostvare potrebni uvjeti) ako je ista povoljnija.

 

lijep pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani feniks48,

 

probajte iz privitka teme "usporedni izračun mirovina" iskoristiti tablice za izračun svih mirovina za DVO i PS pa će Vam biti jasno koja je mirovina veća u Vašem slučaju.

 

Iz invalidske mirovine može se prelaziti u starosnu mirovinu (kad se ostvare potrebni uvjeti) ako je ista povoljnija.

 

lijep pozdrav

 

 

Poštovani,

zahvaljujem na odgovoru

LP

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija