Jump to content

Za Mrljavca ili sl. građevinsko zemljište za hrvi


ACDC

Preporučene objave

Za Mrljavca ili nekog sličnog

Zanima me članak 39. stavak 2. Zakona o pravima hrvat. branitelja (''Narod. novine'' 174/04 i 92/05) gdje stoji da su ''jedinice lokalne samouprave dužne u slučaju kada osoba iz čl.36 Zakona koristi stambeni kredit za izgradnju obiteljske kuće u mjestu prebivališta sukladno čl. 39. st.2. (U MIJESTU PREBIVALIŠTA U VRIJEME STRADAVANJA, ODNOSNO U KOJEM U KOJEM IMA PREBIVALIŠTE NEPREKIDNO 5 GOD. OD 1991... i pisanom izjavom pod materij. i kaznen. odgovornošću iskazao da se u tom mjestu želi trajno naseliti, jer ga za to vežu obiteljske i druge prilike) ustupiti bez naknade građ. zemljište i komun. opremanje''.

 

PITANJE: Da li sam morao biti samo u to vrijeme (znači 1991-1995) na tom prebivalištu ili sam mogao doći kasnije. Ja sam sa obitelji konkretno od 1998. godine naseljen u toj općini neprekidno već 12 god.Jer ne stoji u tom članku konačni krajnji rok. Dali to općine mogu tumačiti kako im paše ili griješim. Inače sam HRVI trajno i podnio sam zahtjev za stamb. zbrinjavanje i izašao sam ove godine na listu za zbrinjavanje.

Unapred zahvaljujem i pozdrav iz

Matulja (kod Rijeke) ekipi sa Legalisa !!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ACDC je napisao:

Za Mrljavca ili nekog sličnog

Zanima me članak 39. stavak 2. Zakona o pravima hrvat. branitelja (''Narod. novine'' 174/04 i 92/05) gdje stoji da su ''jedinice lokalne samouprave dužne u slučaju kada osoba iz čl.36 Zakona koristi stambeni kredit za izgradnju obiteljske kuće u mjestu prebivališta sukladno čl. 39. st.2. (U MIJESTU PREBIVALIŠTA U VRIJEME STRADAVANJA, ODNOSNO U KOJEM U KOJEM IMA PREBIVALIŠTE NEPREKIDNO 5 GOD. OD 1991... i pisanom izjavom pod materij. i kaznen. odgovornošću iskazao da se u tom mjestu želi trajno naseliti, jer ga za to vežu obiteljske i druge prilike) ustupiti bez naknade građ. zemljište i komun. opremanje''.

 

PITANJE: Da li sam morao biti samo u to vrijeme (znači 1991-1995) na tom prebivalištu ili sam mogao doći kasnije. Ja sam sa obitelji konkretno od 1998. godine naseljen u toj općini neprekidno već 12 god.Jer ne stoji u tom članku konačni krajnji rok. Dali to općine mogu tumačiti kako im paše ili griješim. Inače sam HRVI trajno i podnio sam zahtjev za stamb. zbrinjavanje i izašao sam ove godine na listu za zbrinjavanje.

Unapred zahvaljujem i pozdrav iz

Matulja (kod Rijeke) ekipi sa Legalisa !!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

5 godina si neprekidno u matuljima (znači jedan uvjet ispunjen).pravo na zemljište možeš dobiti (kako su meni objasnili) tek ako od ministarstva dobiješ kredit za izgradnju kuće i ako grad raspolaže sa građevinskim zemljištem za dodjelu.moraš i u ministarstvo napisati i molbu da ti izdaju riješenje da si tražio (dobio kredu).najbolje da nazoveš u ministarstvo,odjel za stambeno zbrinjavanje. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija