Jump to content

Prometna,Mup kaže kriv sud kaže ne,što sada????molim pomoć


mtoma22

Preporučene objave

Unaprijed se ispričavam ako ponavljam neku temu i zbog opširnosti pitanja....

Vozim se i vidim vozilo iz suprotnoga smjera kako skreće na kolni ulaz sa moje strane.Naiđem bliže i vozilo se vožnjom unatrag vraća sa kolnog ulaza na cestu,pokušavam ga izbjeći i zakočiti i prednjim lijevim krajem udaram u njegov bočni desni,otprilike iza zadnjeg desnog kotača..iz auta izlaze dvojica muškaraca i nešto pričaju,ja ne razumijem,ljudi Rumunji,uspjeli se sporazumjeti na engleskom i tražili me 500 eura i da oni odu,u međuvremenu nailazi policija i pozivaju ekipu za očevid i tu nastaju problemi(da napomenem,u krvi sam imao 1,83 g/kg alkohola).Policajac koji je radio očevid na svako moje pitanje odgovarao je sa "TI SI PIJAN,JEL VIDIŠ GDJE SI GA UDARIO,ŠTA HOĆEŠ".........završi on svoj dio posla,dajem izjavu policajac ne prihvaća nikako moju verziju priče,druga strana daje izjavu a ja policjcu prevodim sa engleskog priču druge strane,policajac piuta jedno,stranac priča nešto sasvim drugo,nakon toga policajac me tjera van iz službenog vozila i sam nastavlja uzimanje izjave........

Nakon dva tjedna dobijam službeni zapisnik u kojem je navedeno kako sam nesreću prouzročio ja zbog nepridržavanja razmaka.Nesreća se dogodila u noći a ja sam ujutro otišao kod doktora zbog bolova u kralješnici,koljenu i glavi.....mjesec dana bolovanja i u tih mjeseca 2 puta psihijatar.Nakon završetka bolovanja,poslodavac je tražio zapisnik na uvid te mi je zbog izazivanja nesreće uručio otkaz,pošto sam svojim vlastitim vozilom na posao vozio još 3 kolege i na poslu sam vozio kombi,otkaz bez prava na otkazni rok i bez godišnjega......

Uz zapisnik,situacijski plan je bio takav da su se moje vozilo i drugo vozilo kretali jedno iza drugoga,drugo vozilo je usporavalo zbog skretanja na lijevi kolni ula,što nikako nije točno i što su potvrdili svjedoci

6 mjeseci nakon toga nadležni Prekršajni sud donosi odluku da NISAM KRIV za izazivanje prometne nesreće

sad me zanima sljedeće:

1)imam li pravo zbog alkohola tražiti odštetu od nadležnog osiguranja

2)postoji li način i opravdanost nekakve tužbe prema policiji zbog njihovog takvoga postupanja

3)mogu li na neki zakonski način nadoknaditi posljedice nastale djelovanjem policijskog službenika

Hvala unaprijed svima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Presuda je glasila da niste krivi, a da li je glasila da drugi vozač jest kriv ili je to izostalo?

 

Niste naveli da li je vozilo bilo rumunjske registarske oznake. Ako je pravomoćno osuđen drugi vozač, obratite se Hrvatskom uredu za osiguranje putem bilo koje osiguravajuće kuće.

 

Ne postoji mogućnost tužbe policijskih službenika. Postoji predstavka, ali nema utemeljenosti niti za nju.

 

Sukladno Zakonu o policiji država odgovara za štetu koju policijski službenik počini trećim osobama, osim ako se dokaže da je policijski službenik postupao sukladno propisima o načinu obavljanja policijskih poslova.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Drugo vozilo bilo je ruminjskoh reg oznaka,a za krivnju vam stvarno neznam reči što se tiče druge strane,pošto je do sada sud mene smatrao kao OKRIVLJENIK,u dvije točke prekršajnog zakona,neznam sada točno ali jedna je za izazivanje prometne nesreće sa lakšim tjelesnim povredama a druga je alkohol,za izazivanje nesreće sam oslobođen a alkohol naravno,kriv što i ne poričem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nakon 20-ak dana po primitku presude otići u sud koji je donio odluku i ako nije uložena žalba na presudu tražiti da se na presudu stavi pravomočnost.

 

u MUP poslati žalbu na rad policije zbog prejudiciranja krivnje i tražiti naknadu štete.

ako presuda dobije pravomočnost

obratiti se poslodavcu zbog otkaza (pismeno ,preporučeno i sa povratnicomtj.

najbolje bi bilo da angažirate odvjetnika .

plaćanje za zastupanje dogovorite u postotku ostvarene naknade štete.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija