Jump to content

braniteljske dionice


silica

Preporučene objave

nisam uspjela još nigdje dobiti odgovor pa molim ako netko zna da li braniteljske dionice mog pokojnog oca spadaju u bračnu stečevinu ili je to vlastita imovina mog oca iako ih je ostvario za vrijeme trajanja braka.odnosno da li ih ja kao jedino dijete nasljeđujem ili ću u ostavini morati dijeliti sa tatinom bivšom ženom jer ona potražuje bračnu stečevinu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

braniteljske dionice su osobna imovina koju je branitelj dobio od države .

 

dionice kupljene u braku i sa novcem od rada ili mirovine su bračna stečevina.

 

i udjeli hrvatskih branitelja su osobna imovina .

dar države hrvatskim braniteljima.

 

nasljeđuju ih samo zakonski nasljednici.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

naveo sam vec u svojem postu da se treba obratiti erste investu.Ako oni nisu u stanju dati zadovoljavajuce informacije onda se treba javiti u call centar za upite vezane za Fond hrvatskih branitelja i Registar hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i clanova njihovih obitelji na broj telefona 01/23 08 730.To je u Ministarstvu branitelja i medugeneracijske solidarnosti i tamo ce vam tocno odgovoriti pravnici koji su vezani za tu problematiku i bilo bi dobro da sutra za radno vrijeme nazovete gore navedeni broj da sada ne stvaramo nepotrebnu raspravu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nalazim se u specifičnoj situaciji jer nakon smrti oca nastavljam brakorazvodnu parnicu koju je on pokrenuo(pošto nema zapreke da taj brak bude razveden) bit ću jedini nasljednik ali bračnu stečevinu ću morati dijeliti s gospođom pa od tu neke nedoumice.puno ste mi pomogli,hvala na trudu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija