Jump to content

Legalizacija djelomično izgrađenog objekta


mate123

Preporučene objave

Evo ovako...

kupio sam zemljište sa poluizgrađenim objektom... izgrađeni su temelji i dio zidova prizemlja.

 

U zakonu stoji da se rješenje o izvedenom stanju može zatražiti kada je objekt pod krovom i završeni dijelovi potrebni za stanovanje tj uređeno iznutra, analogno tome ne mogu tražiti to rješenje o izvedenom stanju???

 

U procesu izdavanja rješenja o uvjetima gradnje utvrđuje se da li je na terenu započeta gradnja odnosno zemljište treba biti bez započetih radova???

 

Što mi je činiti da bi nekako na legalan način nastavio gradnju?

 

Napominjem da je čestica komunalno opremljena i zadovoljava sve uvjete za dobijanje uvjeta gradnje, imam PGP, sve projekte, itd...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

legarizirati u Hr. je kao i prositi milostinju --na moru sam imao kucu izgradjenu prije 1968 kameni objekat u rusevnom stanju...opasnosti za ljude i okolinu---znaci gradjevinska je bila OPASNOST-----2005 sam srusio tu gradjevinu i podigao iste gabarite---dolazi gradjevinska inspekcija te zele mi rusiti kucu te postajem ILEGALAC---na zalost dokazuje gradjevinska inspekcija samo pojedincima da su bez UPU koji nastaje 2007...da su ili ilegalno napravili ili dogradjivali kuce ali skoro svaka kuca---znaci oko 200 objekta ima samo 8 kuca nalog za rusenje ili traziti dokumentaciju-----Nazalost toj TRAGICOMEDIJI nema kraja,,,kuce izvan UPA novo izgradjene nisu dobile nalog za rusenje iako ih je preko 30-tak---te se par kuca rade poslije 2007 izvan UPU relacija PODSTRANA-G.PODSTRANA (SPLIT)...Tja,probam traziti dokumentaciju i novu lokacijsku ...gdje me ocekuje put u AVANTURU hrvatske birokracije-----------Katastarska podloga je radjena iz austrougarske ili 1890 godina---nazalost kad trebam dokumenat trebam ici u austrougarsku da ga dobijem ali mi ga u hrvatskoj ne priznaju...znaci kucu nije niko ucrtao u katastar iako opcina podstrana ima slike jer su radili eko -etno selo ...ali bez gradskog vodovoda ...a zele komunalnu naknadu vecu nego split.....pojedincima koji su starosjedioci ,cak i srbi placa opcina legalizaciju ...dok meni kao hrvau su sva vrata zatvorena-----

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija