Jump to content

Šanse bez odvjetnika


nika552

Preporučene objave

Postovana

 

Podjela imovine je predmet druge parnice, dok je odgovor na tuzbu u sklopu postojece parnice o razvodu.Pitanje o eventualnom izdrzavanju je takodje predmet vec postojece parnice.

Ne mozemo biti svi odvjetnici, dakle, trebali bi ste ga angazirati.

Sto se tice konkretne pomoci oko odgovora na tuzbu (editirala newbie).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Iskreno, ne znam što je bolje...pisati sam tužbe, podneske što sam sama radila jer je moj posao takve prirode da često to radim u okviru posla mada ne te vrste.

Kada sam se sama rastajala uzela sam jednu poznatu zagrebač.odvjetnicu.

Izvukla mi (sama sam ju htjela) brdo novaca a da sam nešto ju ludo i trebala - nisam..

Nije mi ni za što služila - ono što je pisalo u podnesku za rastavu je i ostvarno.

Ništa više mada sam tražila.

Danas kada pomislim na to - jedino je dobro što je bila tamo jer bi se biši i ja potukli usred sudnice pa oboje završili na policiji..bilo je tako na žalost...

I on je imao odvjetnicu i opet ništa..

Što se podjele imovine tiče ja sam prije par godina u odvojenom postupku zatražila od bivšeg da odemo javnom bilježniku koji nam je sam napravio razdiobu imovine (u pisanom obliku).

Ono što se sjećam (ispravite me ako griješim) je da se bilježnički troškovi kod toga plaćaju prema vrijednosti nekretnina/pokretnina koje se dijele.

Kod nas je bio u pitanju stan i auto i znam da je nešto spustila vrijednost stana i koštalo je oko 3000 kn.

Eto, to je moje iskustvo.

Na internetu imate mogućnost naći i razne predloške pa probajte i sami..ako pogriješite sudac će vas samo upozoriti na greške i ispraviti u zapisniku (tako je bar bilo nedavno kada je bivši suprug tražio smanjenje alim. ali je pogrešno napisao podnesak)

Sretno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znate i sami - sve što je stečeno u braku ide po pola.

Zakon je jasan. Sad je stvar vašeg daljnjeg dogovora.

U početku su svi jako bijesni i frustrirani rastavom bez obzira tko ju je potegnuo -i rade emocije.

Kada se malo slegne možda uspijete razgovorom riješiti i to pitanje.

Budite razumni pa stavite na papir sve što imate i kao bi djelili i pitajte njega što o tome misli. Dajte mu bez obzira što kaže vremena da razmisli.

Mislim -ja sada to pišem - a meni je bivši ostavio takav kredit (koji mi je napravio na moje ime i mogu se fučakti) i nikada nije pitao kako ja to otplaćujem.

I uopće mu nije neugodno.

Dapače, kada sam pitala za to nasmije mi se u lice i to je to..

I mogu urlati (nekada jesam), plakati (nekada jesam) a sada trpim svoj križ i otplaćujem to narednih pet godina.

Sama sam si kriva. Na njega ne mogu utjecati a trebala sam biti pametnija.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ja bih samo malo se osvrnio na ovaj odgovor gdje se kaže#

kako je bivši ostavio plaćanje kredita i samo se nasmijao#

mislim da to baš nebi išlo tako ,obzirom da sve ide pol-pola isto tako i taj kredit ako je u braku podignut bez obzira što glasi na vas bivši suprug je morao izvršiti pola plaćanja tog kredita,znači djeli se sve pola pa tako i zaduženja.osim ako vi niste potraživali od njega da i on snosi 1/2 plaćanja kredita dok ste bili u braku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moj american. Hajde sad dokaži za što je dignut??

Iskreno, on je odustao od stana.

Da,stana..

Kredita od preko 3000 kn na još 27 godina. Rastali smo se kad smo ga tek kupili..

Sreća je bila što mi nije bio sudužnik ni jamac.

Tako da - ne znam..

Bio je spreman da prodamo taj stan ali ne bi uspjeli ni banci vratiti novac jer su kamate da bili glava..

Na kraju je ipak dopustio da dijete i ja ostanemo u njemu i da ga sama plaćam.

Namještaj su nam kupili moji starci.

Da ne mutim vode - prvo sam ga pustila sa tim americanom.

Ispočetka se i kleo da će vratiti lovu - no kasnije se predomislio..tako da eto, živjeli krediti....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija