Jump to content

pocetnik, pomoc


innocentman

Preporučene objave

Pozdrav!

Pocetnik sam I u fazi sam otvaranja obrta, pa se nadam da cete mi pomoci u nekoliko stvari da nebi dosao do neke zabune..

 

Djelatnost je ostale zabavne aktivnosti! (Bavim se organizacijom evenata u klubovima, barovima,dvorana itd)

1. Da li je potrebno stavljati jos koju djelatnost u vezi zastupanja izvodaca I koja je to djelatnost?

2. Da li je potrebna djelatnost u vezi prodaje karata I koja je to djelatnost?

3. Gdje prijavljujem da je obrt u sustavu pdv-a, kad to pocinje I kako funkcionira, da li na bilo sto kupim imam povrat poreza ili ne itd.?

4. Prijavljivanje auta na obrt, da li je vazna godina(starost auta)?

 

Eto za sada nekoliko pitanja, pa vas molim za tu veliku pomoc

 

Hvala unaprijed!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. Djelatnost ostalih zabavnih aktivnosti uključuju sve djelatnosti vezane uz zabavu i rekreaciju (osim zabavnih i tematskih parkova) te djelatnosti producenata ili organizatora zabavnih priredbi.Što se tiče zastupanja izvođača, kontaktirajte ZAMP.

 

2. Ne, prodaja karata je logičan dio organizacije evenata.

 

3. Obrt u prvoj godini poslovanja (bez obzira na visinu primitaka) možete ili ne morate prijaviti u sustav pdv-a.

Svakako nakon ishođenja Rješenja o upisu u obrtni registar poreznoj upravi nosite obrazac RPO (upisujete se u registar poreznih obveznika) a ukoliko želite u sustav PDV-a, prilažete i obrazac P-PDV1.I ne dobijate povrat PDV-a za sve što kupite.Pogledajte malo po temama ovog podforuma, naći ćete pojašnjenje koje sam u više navrata obrazlagala.

 

4. Nije važna godina proizvodnje automobila.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija