Jump to content

Otpremnina


sunashce

Preporučene objave

Pozdrav!

Imam jedno pitanje, možda mi netko može odgovoriti.

Bila sam zaposlena kod istog poslodavca (škola) tri godine na određeno vrijeme, pa zatim šest godina na neodređeno vrijeme. Dobila sam otkaz ugovora o radu (zbog recesije). Zanima me obračunava li se otpremnina za svih devet godina ili samo za ovih šest, koje sam radila na neodređeno?

Hvala i LP.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zakon o radu u svom čl.119 ne razlikuje pravo na otpremninu prema vrsti ugovora o radu nego govori o NEPREKINUTOM stažu kod istog poslodavca a koji mora biti minimalno dvije pune godine i računa se na puni broj godina staža ostvarenih kod tog poslodavca.

Dakle ako ste neprekinuto radili 9 punih godina,imate pravo na otpremninu za tih 9 godina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zahvaljujem na odgovoru!

Zanima me još nešto.Otkazni rok mi je završio 23. 11. Ponovno je raspisan natječaj za isto radno mjesto, ali pod drugim uvjetima (na određeno radno vrijeme). Može li se zaposliti novu osobu unutar 6 mjeseci, dakle prije 23. 5.? Imam li osnove za rušenje natječaja, budući sam ja našla novi posao i neću se javiti na natječaj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija