Jump to content

Presuda, prekršaj


domm-woo

Preporučene objave

Pozdrav,

 

Napravio sam prometni prekršaj ...

Uložio sam prigovor na kaznu i odbacili su jedan dio kazne, rekli su mi da ću dobit presudu na kućnu adresu. Jučer sam dobio zeleni papirić od pošte da podignem presudu, zanima me šta se događa ako ja ne podginem dobivenu poštu ??? na papiriću piše da se pošiljka nakon 5 dana vraća pošiljatelju! Ne namjeravam podići tu presudu jer trenutno nemam novaca da platim preostalu kaznu ... zanim me kakav je pravni sljed ako ne preuzmem presudu ...

 

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pošiljka će se vratiti sudu koji će radi izbjegavanja primitka presude, istu dati policiji da vam je uruči.

 

Postoje načini dostave osobama koje ništa ne žele primiti, a što može završiti samo u vašu štetu.

 

Ukoliko primite presudu imate pravo sudu podnijeti zahtjev za obročnim plaćanjem kojeg će sigurno odobriti na rok do 6 mjeseci. Zahtjev se podnosi u referadi prekršajnog suda.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

petpetica je napisao:

Pošiljka će se vratiti sudu koji će radi izbjegavanja primitka presude, istu dati policiji da vam je uruči.

 

Postoje načini dostave osobama koje ništa ne žele primiti, a što može završiti samo u vašu štetu.

 

Ukoliko primite presudu imate pravo sudu podnijeti zahtjev za obročnim plaćanjem kojeg će sigurno odobriti na rok do 6 mjeseci. Zahtjev se podnosi u referadi prekršajnog suda.

do sada sam sve pozive i presude od suda uredno primio ništa nisam izbjegavao. A ako oni to tako gledaju nema veze. Da li postoji mogućnost žalbe na tu presudu i da li postoji neka druga opcija ukoliko nisam u mogućnosti platiti kaznu, nešto kao dobrotvorni rad ?

 

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nema više žalbe.

 

Dobili ste prekršajni nalog, pisali prigovor, iduća presuda je konačna i izvršna.

 

Rada za opće dobro za sada još nema. Bit će ga u određenim ustanovama, ali pod nadzorima socijalnih radnika.

 

Neplaćena kazna se šalje u poreznu upravu na prisilnu naplatu, a ako niti to ne uspije preinačuje se u zatvorsku kaznu 1 dan = 300 kuna, minimalno 3 dana, a zatvorska kazna se u svakom trenutku može "otkupiti" plaćanjem kazne ili jednog njezinog dijela.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

petpetica je napisao:

Nema više žalbe.

 

Dobili ste prekršajni nalog, pisali prigovor, iduća presuda je konačna i izvršna.

 

Rada za opće dobro za sada još nema. Bit će ga u određenim ustanovama, ali pod nadzorima socijalnih radnika.

 

Neplaćena kazna se šalje u poreznu upravu na prisilnu naplatu, a ako niti to ne uspije preinačuje se u zatvorsku kaznu 1 dan = 300 kuna, minimalno 3 dana, a zatvorska kazna se u svakom trenutku može "otkupiti" plaćanjem kazne ili jednog njezinog dijela.

Podigao sam pošiljku, presuda je donešena na preostalih 500 kn kazne + 200 kn sudski troškovi! Imam pravo žalbe vrhovnom sudu u roku 8 dana. Zašto ja moram platiti sudske troškove a svojim prigovorom sam pobio kaznu za koju su me htjeli teretit??? Još sam morao se 2 puta odazvat i to u KT, a ja nisam dobio putne troškove i sl.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

petpetica je napisao:

Pošiljka će se vratiti sudu koji će radi izbjegavanja primitka presude, istu dati policiji da vam je uruči.

 

Postoje načini dostave osobama koje ništa ne žele primiti, a što može završiti samo u vašu štetu.

 

Ukoliko primite presudu imate pravo sudu podnijeti zahtjev za obročnim plaćanjem kojeg će sigurno odobriti na rok do 6 mjeseci. Zahtjev se podnosi u referadi prekršajnog suda.

zvao sam sud vezano za obročno plaćanje, međutim gospođa koja radi vezano za to nije je bilo, da li mogu ja jednostavno samo poštom poslat zahtjev za obročnu otplatu kazne ???

Kako taj zahtjev mora izgledat ???

 

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija