Jump to content

prekršaj-alkohol


baksuzyy

Preporučene objave

Poštovani, molila bih savjet u vezi počinjenog prekršaja, odnosno pomoć pri pisanju žalbe.

Naime, radi se o sljedećem;

Pred gotovo godinu i pol zaustavila me policija te podvrgla alkotestiranju, i imala sam 0,78 promila, no..policijski službenik je rekao s obzirom da mi je to (tada) prvi prekršaj uopće da će mi iskazati samo upozorenje te oduzeti vozačku dozvolu na tri dana, kako je i bilo.. Dakle, bez ikakve novčane kazne i bez prekršajne prijave..

Da bi mi danas, nakon toliko vremena došla kazna od 1000 kuna i dizanje vozačke na 6 mjeseci. Na žalost ja nemam nikakav zapisnik od toga prekršaja niti se sjećam da li sam ga uopće dobila, ako i jesam vjerovatno sam ga bacila jer mi je rečeno da je to samo UPOZORENJE dakle bez novčane kazne i oduzimanja vozačke..

Stoga vas molim da mi pomognete složiti žalbu, jer u ovom slučaju sam prljavo prevarena.. da nakon gotovo godinu i pol oni mene traže vozačku i novce..a lijepo sam pitala (više puta) policijskog službenika a i službenicu u stanici kada sam došla podići vozačku, oboje su mi rekli isto...da kazne neće biti..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako nemate koristan savjet ne morate biti ni bezobrazni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

ja znam što se i kako dogodilo, i znam razliku između riječi upozorenje i kazna stoga..nisam vas tražila da me optužujete da lažem nego koristan savjet...

 

sve u svemu....hvala ni na čemu...

nisam ni mislila da u ovoj državi ima ljudi koji nisu truli pa kako bi nam policija bila drugačija!

 

:palacdolje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Osobno, ovdje na forumu, a i među poznanicima stalno čujem teorije da im je policija rekla da je sve u redu a doma im dolazi neka deseta kazna.

 

U 99% slučajeva radi se o slučaju "ništa ja neću vama potpisivati".

 

Da ste potpisali dokumente koje vam je policajac ponudio, odmah biste znali za šta vas se tereti, eventualno napisati prigovor i pripremiti obranu (ako imate temelja, naravno).

 

Ovako ste nešto napola čuli i razvili teoriju kako vas je policija namjerno(?!) prevarila. Policija za to nema nikakvog razloga.

 

Osobno, ja sam jako puno puta zaustavljan, bilo zbog nekog prekršaja, bilo zbog rutinske kontrole i nikada nisam imao nikakvog neugodnog iskustva. Žao mi je ali priča vam jednostavno ne drži vodu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma naišao sam ja u svojoj vozačkoj karijeri i na dobre i na bezobrazne, baš zato i kažem da moraš znati svoja prava kada te zaustavi, i nikad neće biti problema

 

@ baksuzyy: nisam rekao da izmišljate, nego sam rekao da ste nešto čuli napola i to krivo interperetirali. Sve se to lako izbjegne tako da se preuzmu svi papiri od policijskog službenika koje vam daje. Uz naravno, većspomenuto poznavanje svojih prava.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma ja ni ne tvrdim da je policajac tada bio bezobrazan, dapače, čak 'prijateljski' raspoložen kao 'iz kolegijalnosti' će mi "izaći u susret" (služba smo koja često usko surađuje) i napisati opomenu ili kako se to zove - i pošto mi je to prrvi prekršaj..neće biti novčane kazne ni drugih sankcija...i dobila sam ja papir....i potpisala, bez ikakve svađe, pobogu..ali nikakva novčana kazna nije spomenuta, samo da sam počinila to i to i ništa više...sa sigurnošću to tvrdim!! Tada sam prvi puta i čula da uopće postoje opomene ili upozorenja...on mi je sam rekao. Samo...pošto sam smatrala nevažnim taj papir ja sam ga nakon nekog vremena jednostavno bacila ili nisam, ali svakako ga ne mogu naći, no uvjerena sam da mora postojati kopija kod njih.

zar se uplatnice ne dobiju odmah po počinjenju prekršaja?? ili bar napismeno da imam platiti određenu svotu i td. da se radi o kazni??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da razjasnimo jednu stvar u vezi upozorenja, opomena i sl.

 

Policijski službenik kojemu je osnovna djelatnost kontrola prometa na cestama nema pravo izreći upozorenje za prekršaj prolaska kroz crveno svjetlo, alkohol i sl.

 

Zbog namjernog propuštanja službenih radnji po tim stvarima se protiv njega može pokrenuti disciplinski postupak koji može završiti i prestankom radnog odnosa.

 

Da ste na njegovom mjestu da li bi ste prioritet imali svoj stalan posao ili nekakve tuđe izgovore?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da razjasnimo jednu stvar u vezi upozorenja, opomena i sl.

 

Djelatnik MUP-a RH nema ovlasti i nemože izricati "opomene" ,to može samo i i sključivo Pravosudni organ tj, sud...

Trioba vlasti...uči se na prvoj godini pravnog fakulteta...

 

Djelatnik MUP-a može izreči samo upozorenje i to do kazne koja je novčano izjednačena sa max.iznosom do 1,000,00 kn....

 

A to što smatrate da ste prevareni....ništa novo u policijskom postupanju...pa neda se nikome raspravljati o "detaljima" s osobom koja je ujedno i pod "umjerinim" utjecajem alkohola....na taj fini način najlakše je izbjegnut sukob i nepotrbno objašnjavanje(uči se u prvom razredu policijske akademije psihologija i .....)bespotrebano sa vama...

 

E sad da li je moralo tako...pišite žalbu...

 

Navodite da je prošlo više od godine dana od pokretanja "optužnog prijedloga"......inače je rok za pokretanje prekršajnog postupka 12.mjeseci....usredotočite se na taj dio...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

petpetica je napisao:

Da razjasnimo jednu stvar u vezi upozorenja, opomena i sl.

 

Policijski službenik kojemu je osnovna djelatnost kontrola prometa na cestama nema pravo izreći upozorenje za prekršaj prolaska kroz crveno svjetlo, alkohol i sl.

 

Zbog namjernog propuštanja službenih radnji po tim stvarima se protiv njega može pokrenuti disciplinski postupak koji može završiti i prestankom radnog odnosa.

 

Da ste na njegovom mjestu da li bi ste prioritet imali svoj stalan posao ili nekakve tuđe izgovore?

 

Petpetice,ja sam svojim očima vidio UPOZORENJE za alkohol 0,86.

Znači li da je policajac pogriješio?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

policajac može na mjestu prekršaja izdati pisano upozorenje ako su ostavreni zakonski uvjeti za to, to upozorenje izdaje se u pisanoj formi.

Ako je policajac primjenio mjeru zadržavanja vozačke dozvole u trajanju od tri dana, sasvim je sigurno da će zbog prekršaja biti pokrenut prekršajni postupak, optužniom prijedlogom kad nadležnog suda, te se ne može raditi o upozorenju.

Moguće je da policajci u razgovoru spomenu mogućnost opomene u prekršajnom postupku kod suda, ali to ovisi o nizu okolnosti svakog slučaja posebno (ranija nekažnjavanost,okolnosti prekršaja, i sl)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija