Jump to content

kazna za parkiranje


nitta

Preporučene objave

Molim za savjet,

dana 21.04.2010. poštom sam primila obavezni prekršajni nalog da sam dana 12.02.2010. godine počinila prekršaj - parkirala na mjestu gdje je to znakom zabranjeno. U nalogu piše da je policijski službenik podnio izvješće koje se temelji na neposrednom opažanju. Sve je to OK, samo mi nije jasno zašto na automobilu nije bilo nikakve kazne. Pauk se motao po toj ulici pa predpostavljam da bi bili digli auto. Zanima me da li mi mogu poslati kaznu nakon dva mjeseca, bez da su je ostavili na automobilu (znaci, nisam pojma imala da su uopće uočili krivo parkiran automobil). Kolko bi mi pomogao prigovor na nalog sa objašnjenjem da nisam ja upravljala vozilom taj dan (kao što i nisam, auto samo glasi na moje ime) i prigovor da sam kažnjena tek dva mjeseca nakon počinjenja prekršaja?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da vam prigovor da vi niste upravljali vozilom ne bi pomogao, kazne i nalozi dolaze na registriranog vlasnika. Ja bi na vašem mjestu radije prigovorila da vozilo uopće nije bilo tu, da nisam dobila kaznu. U tom će slučaju biti vaša riječ protiv službenika. Dodatni problem je i što više ne možete "vuć" na zastaru obzirom je sada produljena s dvije na četiri godine. Ako se odlučite na prigovor pazite da vam ne protekne rok.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nitta je napisao:

Molim za savjet,

dana 21.04.2010. poštom sam primila obavezni prekršajni nalog da sam dana 12.02.2010. godine počinila prekršaj - parkirala na mjestu gdje je to znakom zabranjeno. U nalogu piše da je policijski službenik podnio izvješće koje se temelji na neposrednom opažanju. Sve je to OK, samo mi nije jasno zašto na automobilu nije bilo nikakve kazne. Pauk se motao po toj ulici pa predpostavljam da bi bili digli auto. Zanima me da li mi mogu poslati kaznu nakon dva mjeseca, bez da su je ostavili na automobilu (znaci, nisam pojma imala da su uopće uočili krivo parkiran automobil). Kolko bi mi pomogao prigovor na nalog sa objašnjenjem da nisam ja upravljala vozilom taj dan (kao što i nisam, auto samo glasi na moje ime) i prigovor da sam kažnjena tek dva mjeseca nakon počinjenja prekršaja?

 

Policija je uočila vozilo nepropisno parkirano i tu ne možete baš ništa.

 

Policija nije uočila osobu koja je počinila prekršaj i tu možete svašta.

 

Ostalo je zakonito.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

@ petpetica jedno pitanje:

 

dakle, policija uočava nepropisno parkirano vozilo, ostavlja obavijest o počinjenom prekršaju i uplatnicu

 

Koji je daljnji postupak, zar ne bi sljedeći logičan korak bio (ukoliko kazna ne bude plaćena u roku 8 dana) da policija utvrdi tko je bio vozač tog vozila koji se nepropisno parkirao, tj da vlasniku pošalje upit tko je dana tog i tog upravljao vozilom tim i tim?

 

Ili se varam?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nina_d je napisao:

Mislim da vam prigovor da vi niste upravljali vozilom ne bi pomogao, kazne i nalozi dolaze na registriranog vlasnika. Ja bi na vašem mjestu radije prigovorila da vozilo uopće nije bilo tu, da nisam dobila kaznu. U tom će slučaju biti vaša riječ protiv službenika. Dodatni problem je i što više ne možete "vuć" na zastaru obzirom je sada produljena s dvije na četiri godine. Ako se odlučite na prigovor pazite da vam ne protekne rok.

 

Ima li itko od nas,obićnih smrtnika, šanse u postupku "vaša riječ protiv službenika"?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

penava je napisao:

@ petpetica jedno pitanje:

 

dakle, policija uočava nepropisno parkirano vozilo, ostavlja obavijest o počinjenom prekršaju i uplatnicu

 

Koji je daljnji postupak, zar ne bi sljedeći logičan korak bio (ukoliko kazna ne bude plaćena u roku 8 dana) da policija utvrdi tko je bio vozač tog vozila koji se nepropisno parkirao, tj da vlasniku pošalje upit tko je dana tog i tog upravljao vozilom tim i tim?

 

Ili se varam?

I?

 

Vlasnik je dužan dati vjerodostojnu informaciju.

 

Gdje je propisano što je to vjerodostojna informacija?

 

Policija ne povjeruje toj vjerodostojnoj informaciji, još uvijek nema dokaz da je neka osoba upravljala vozilom, a o vjerodostojnosti odlučuje sud a na policija.

 

Odlučuje osoba koja je sudac. O toj osobi ovisi što će presuditi i što će smatrati vjerodostojnim, a evo upravo mišljenje jedne takve osobe:

 

Jackal je napisao:

sud nikada neće pitati tko je upravljao autom, nego će samo utvrditi jeste li dali informaciju ili niste. u tom slučaju, "ne sjećam se..." se tretira kao davanje vjerodostojne informacije, a "vozio je član mog domaćinstva kojeg ne želim imenovati..." se smatra kao odbijanje davanja informacije i prema tome prekršajem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija