Jump to content

Ugovor o djelu - isplata plaće


Jaca05

Preporučene objave

Poštovani,

 

da li mi može netko odgovoriti kad je osoba prijavljena kod poslodavca na temelju ugovora o djelu, zanima me slijedeće: 1. koliko često se taj ugovor o djelu potpisuje, tj. koja je trajnost istoga ?

2. da li poslodavac na temelju tog ugovora ima obavezu isplate plaće na tekući račun (pitam jer postoji problem naplate alimentacije), ukoliko je tako da li se na temelju toga može staviti adm.zabrana na plaću;

3. da li poslodavac može izvršiti isplatu "na ruke" na temelju ugovora o djelu?

 

Molim da mi razjasnite, tko je upoznat sa opisanom situacijom.

 

Unaprijed zahvaljujem :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ugovor odjelu je institut iz obvezno pravnih odnosa a ne iz radnih. Kod ugovora o djelu bitan je konkretan rad izvođača(ne radnika) nekog konkretnog posla za naručioca koji vremenski nije ograničen i završava kad se djelo,određeni posao završi, tada se o nekom drugom djelu-poslu može sastaviti novi ugovor o djelu i tako do unedogled. Dakle tu se ne radi o plaći koju naručioc isplačuje nego o novcu koji plaća za izvršen rad izvođaću.

Poslodavac može isplatiti takav rad i u gotovom novcu.Ima li ili ne mogućnost ovrhe na takovoj isplati na adresi naručioca radova,provjerite na našoj stranic,"ovrhe".

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija