Jump to content

neisplata place na bolovanju


jado

Preporučene objave

Na bolovanju sam godinu dana poslodavac kod kojeg radim neisplacuje redovito placu a doprinose nije platio za soc. i mirovinsko skoro cetiri godine.Sada placa kasni cetiri mjeseca zadnju je isplatio za 12 mj.2009.godine.Kako sam na bolovanju dugi period nacuo sam da je moguce traziti direktnu isplatu bolovanja od zavoda za zdravstveno osiguranje ako je tvrtka u blokadi vise od tri mjeseca.Molio bi nekog tko je upuceniji da mi odgovori sta napraviti i gdje.U zdravstvenom su dosta neljubazni tako da tamo nece nista da kazu,a pretpostavljam da znaju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

jado je napisao:

Na bolovanju sam godinu dana poslodavac kod kojeg radim neisplacuje redovito placu a doprinose nije platio za soc. i mirovinsko skoro cetiri godine.Sada placa kasni cetiri mjeseca zadnju je isplatio za 12 mj.2009.godine.Kako sam na bolovanju dugi period nacuo sam da je moguce traziti direktnu isplatu bolovanja od zavoda za zdravstveno osiguranje ako je tvrtka u blokadi vise od tri mjeseca.Molio bi nekog tko je upuceniji da mi odgovori sta napraviti i gdje.U zdravstvenom su dosta neljubazni tako da tamo nece nista da kazu,a pretpostavljam da znaju.

 

jado moj,

mi smo poćeli razgovarati u studenome prošle godine (28.11 2009) i tam sam ja tebi nešto predložio i nešto sam te pitao i tada ti nisi spominjao da si na bolovanju, a sad kažeš kako si na bolovanju godinu dana. I reci ti meni kaj si ti po našim dogovorima poduzeo? Ti bi odgovore a kad ti mi postavimo neka pitanja onda se ne javljaš pol godine.

 

I kaj si sad poduzeo osim razgovora sa neljubaznim osobljem u HZZO-u? Jesi bio kod njihovog pravnika? Jesi li pismeno tražio (pismeni) odgovor na svoja pitanja? Odgovor koji tražiš na pitanje: "dali ti mora HZZO isplatiti naknadu plaće (mislim da mora) kada je poslodavac u blokadi, ti postavi našem g. Rubensu na Pm on bu ti znal odgovoriti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Osiguraniku za vrijeme bolovanja pripada pravo na naknadu plaće u slučajevima, pod uvjetima i na način propisan Zakonom i Pravilnikom.

 

Naknadu plaće obračunava i isplaćuje osiguraniku iz svojih

sredstava pravna, odnosno fizička osoba – poslodavac u skladu i to:1. za prvih 7 odnosno 42 dana bolovanja, a u slučaju rada osiguranika u inozemstvu za sve vrijeme

dok se osiguranik nalazi u inozemstvu – na teret poslodavca ako Zakonom nije drukčije propisano 2. od 8. odnosno 43. dana bolovanja nadalje – na teret sredstava Zavoda ako Zakonom nije drukčije propisano

 

Naknadu plaće prema odredbama Zakona i Pravilnika obračunava i isplaćuje pravna,

odnosno fizička osoba – poslodavac

 

Sredstva koja je poslodavac isplatio , a koja prema odredbama Zakona terete sredstva Zavoda, Zavod je obvezan vratiti poslodavcu u roku od 45 dana od dana primitka zahtjeva za povrat, Kod rješavanja zahtjeva za povrat isplaćene naknade plaće Zavod postupa u skladu sa Zakonom,

Zakonom o doprinosima i propisima donesenim u skladu s tim Zakonima. Uz zahtjev poslodavac je obvezan priložiti tiskanicu – potvrda o plaći i tiskanicu – izvješće o bolovanju, te dokumentaciju o izvršenim isplatama naknada plaće. Iznimno, u slučaju stečajnog postupka poslodavca ili prestanka postojanja poslodavca, odnosno kad poslodavac nije u mogućnosti zbog nelikvidnosti isplatiti plaću, odnosno naknadu plaće za najmanje tri kalendarska mjeseca, naknadu plaće zbog bolovanja kad se naknada plaće isplaćuje na teret sredstava Zavoda, kao i u slučaju kada

poslodavac ne izvrši isplatu naknade plaće koja tereti sredstva Zavoda, odnosno državnog proračuna u propisanom roku od 30 dana prema obračunu Zavoda , isplatu će izvršiti Zavod neposredno osiguraniku. U slučaju stečajnog postupka ili nelikvidnosti poslodavac je obvezan izvršiti obračun naknade plaće za osiguranika, te potonji uz dokaz o pokrenutom stečajnom postupku ili nelikvidnosti i uz pisanu izjavu osiguranika o broju tekućeg račina na koji želi da mu se izvrši isplata,dostaviti Zavodu radi isplate naknade plaće koja tereti sredstva obveznog zdravstvenog osiguranja.

 

:zatvoren:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija