Jump to content

da li je dovoljan darovni ugovor


Sunce11

Preporučene objave

Suprug i ja smo kupili nasu prvu nekretninu. Ja sam bila radila u drugoj drzavi kad je on pronasao stan. Tako da je ugovor sklopljen na njegovo ime i on se vodi kao vlasnik 1/1.Naravno u to vrijeme smo bili u braku vec nekoliko godina. Stan je u stvari bio kupljen od novca koji sam ja zaradila u inozemstvu.I nesto malo sto je on digao na kredit a to je mozda jedna trecina od onoga sto sam ja dala u gotovini. Problem je u tome sto suprug ima djecu iz prvog braka koja zive sa majkom. A ja zelim da stan naslijedi nase zajednicko dijete koje je na putu. Pa sad me zanima da li je dovoljno da muz darovnim ugovorom meni daruje nekretninu da sam ja vlasnik 1/1 kako bi zastitila sebe i svoje dijete da ne dijelimo nekretninu sa njegovom djecom?Ili sto nam je ciniti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

stan kupljen u braki i sa novcem od rada je zajednička imovina (bračna stečevina).

bez obzira što se na mužu vodi nekretnina 1/1 i Vi ste vlasnik 1/2 stana (izvanknjižni vlasnik)

ustvari oba bračna partnera su vlasnici stana koji je bračna stečevina i to u omjeru 1/2 i 1/2 .

 

ostavitelja nasljeđuju sva djeca i bračni partner (ako ga ima)

ali na ostavinskoj (ako do iste dođe)treba tražiti izdvajanje bračne stečevine.

ili sada za vrijeme zajedničkog života moguče je izvršiti podjelu bračne stečevine.

dogovorite se

i tužbom radi utvrđivanja prava vlasništva moguče je prenijeti cijelu nekretninu(a ne samo 1/2) na drugog bračnog partnera.

 

darovni ugovor se može osporavati zbog nužnog djela.

ugovor o doživotnom uzdržavanju isključuje nasljeđivanje i nužni dio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija