Jump to content

izvanredni otkaz


MELANI001

Preporučene objave

Molim vas da li me netko moze uputiti,suprug je danas dao izvanredni otkaz pismenim putem,zbog bolesti,gazda mu je uzeo zdravstvenu da ga odjavi ali mu je rekao da odjavu i radnu nece dobiti 14.dana a neradi otkazni rok.da li ima pravo zadzavati radnu i odjavu 14 dana kako ce se lijeciti kad mu je zdravstvenu uzeo...hvala puno na odgovorima :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

MELANI001 je napisao:

Molim vas da li me netko moze uputiti,suprug je danas dao izvanredni otkaz pismenim putem,zbog bolesti,gazda mu je uzeo zdravstvenu da ga odjavi ali mu je rekao da odjavu i radnu nece dobiti 14.dana a neradi otkazni rok.da li ima pravo zadzavati radnu i odjavu 14 dana kako ce se lijeciti kad mu je zdravstvenu uzeo...hvala puno na odgovorima :-?

 

Nekaj nije dobro!

Kažete suprug je dao "izvanredni otkaz pismenim putem zbog bolesti". Pa to nije razlog da da izvanredni otkaz. Zašto je to učinio? Zašto nije ostao na bolovnaju i liječio se?

Poslodavac mu mora odmah dati radnu knjižicu i odjavu(rok 8 dana). Neka mu u tom smislu uputi Pismeni zahtjev prema čl.291 zakona o radu. U slučaju da mu nevrati radnu knjižicu učinio bi prekršaj prema čl.293.st59 za koji je zapriječena nivčana kazna za poslodavca od 61.000 do 100.000 kn.po vašoj prijavi inspekciji rada.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

radi u pekari jednoj u Sesvetama,dobio je astmu i bronhitis,bolovanje mu nikada nije platio place dobijau na ruke sramota..a kad donese potvrdu o bolovanju on im kaze da bolovanja u toj firmi nema,placeni su po dnevnicama ako dodes radit dobijes ak ne nedobijes,bio je 2 puta u 10 godina na bolovanju i to 10 dana nikada mu nije priznao doznake,niti njemu niti itkome u firmi.......... :-o

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Odmah na inspekciju rada i prijaviti tog tipa. Nek ide tam od kud je došel...u "texas"...pa nek tam dela kaj hoće. Vaš suprug nije smio dati otkaz. Trebao je otići kod doktora koji bi mu otvorio bolovne . Poslodavcu je trebao odnjti potvrdu o privremenoj nesposobnosti i po zatvaranju bolovnaj doznaku.

Recite vi meni dobiva li vaš suprug obračune plača?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ma kakav obracun place,ja radim u bolnici i kad donesem svoj obracun moj suprug tek onda vidi kaj je platna lista i kako izgleda,a sto se tice inspekcije rada,kad mu dolaze vec uvijek unaprijed zna da ce doci,otjera penzice kuci ,ili ih skrije u podrum,a ostale poreda i kaze sto ce reci i sto smiju reci,konkretno negdje prije je dosao u 3h u noci i rekao da se pripreme da ce doci inspekcija,i vjerujte tako je i bilo,pa kaj da vam velim ,,odkud to njem,u??????Zahvaljujem na odgovorima,bude mu suprug uputi odmah sutra papir i pozvao se na te stavke iz zakona o radu........ :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija