Jump to content

uznemiravanje na bolovanju


dada01

Preporučene objave

proglašen sam tehnološkim viškom i dobio sam otkazni rok za odraditi.Za vrijeme otkaznog roka osjetio sam probleme sa zdravljem te mi je liječnik otvorio bolovanje.

Za vrijeme bolovanja primio sam telefonski poziv da poslodavac želi razgovarati sa mnom.

Odgovorio sam pozitivno na molbu šefa te otišao na sastanak.

Na tom sastanku mi je poslodavac prijetio da će on u moju radnu knjžicu upisati da sam otišao na bolovovanje te da vidim gdje ću onda naći posao.Direktno mi je prijetio da razmislim što radim i što će biti bolje za mene.Nadalje je prijetio da će on sve to predati svom odvjetniku a,ja ne znam što to.Molim vas da mi odgovorite dali me smije uznemiravati na bolovanju,dali bilo što smije upisivati u radnu knjižicu bez povrede radne discipline te vas molim za savjet što mogu pravno poduzeti ako dođe do toga ili ako se nastavi uznemiravanje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dada01 je napisao:

proglašen sam tehnološkim viškom i dobio sam otkazni rok za odraditi.Za vrijeme otkaznog roka osjetio sam probleme sa zdravljem te mi je liječnik otvorio bolovanje.

Za vrijeme bolovanja primio sam telefonski poziv da poslodavac želi razgovarati sa mnom.

Odgovorio sam pozitivno na molbu šefa te otišao na sastanak.

Na tom sastanku mi je poslodavac prijetio da će on u moju radnu knjžicu upisati da sam otišao na bolovovanje te da vidim gdje ću onda naći posao.Direktno mi je prijetio da razmislim što radim i što će biti bolje za mene.Nadalje je prijetio da će on sve to predati svom odvjetniku a,ja ne znam što to.Molim vas da mi odgovorite dali me smije uznemiravati na bolovanju,dali bilo što smije upisivati u radnu knjižicu bez povrede radne discipline te vas molim za savjet što mogu pravno poduzeti ako dođe do toga ili ako se nastavi uznemiravanje.

 

s obzirom da je tvoj poslodavac glup ko kotač,neobrazovan u pravnom smislu onda si je dozvolio ispad kakv jednom ozbiljnom poslodavcu ne priliči. To kaj on tebi prijeti odvjetnikom,to nije ni prijetnja to je bezvezarija. Ti češ sad njemu lijepo sastaviti "ljubavno pisamce" koje se zove Zahtjev za zaštitu prava i uputiti mu ga poštom preporučeno sa povratnicom.

U tom Zahtjevu ti ćeš poslodavca upozoriti:

1. da ti je prijetio upisivanjem svojih primjedbi vezano za tvoje ponašanje na radu i u vezi sa radom što je protivno propisima kojim su određeni podaci koje poslodavac odnosno ovlaštena osoba poslodavca ili drugo državno tijelo smije upisati u istu s obzirom da radna knjižica javna isprava sa kojom je postupanje sa propisano Zakonom o evidencijama u oblasti rada a koji je Ministrastvo rada preuzelo iz pravnog sustava bivše SFRJ (sl.list2/77 i 21/88),te da ćeš ukoliko tako učini biti primoran obratiti se Inspektoratu za radne odnose.

2. da ti je prijetio odvjetnikom iako ti nisi dobio nikada nikakvo pisano upozorenje o svom skrivljenom ponašanju.

3. da te je za vrijeme korištenja prava na zdravstvenu zaštitu uznemirio te tako kod tebe prouzročio stresnu situaciju te si se morao potražiti psihijatrijsku pomoć.

Etotoliko za sada.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

igla,

dada nije bio obvezan ali je dobro učinio da je išao jer se pokazao korektnim prema poslodavcu i voljnim da i bolestan bude na raspolaganju za razgovor,što bi svako normalan protumačio ko njegovu pozitivnu osobinu. To što je poslodavac neotesan,to nije dadin problem. Poslodavčev je.

Da privremena nesposobnost za rad odgađa tijek otkaznog roka. No ja bih preporučio ne "otvarati" bolovanja za vrijeme otkaznog roka ako nismo bolesni. To nije u redu,bez obzira što mi mislili o poslodavcu. Imaju i poslodavci svojih frka i ako su bili korektni prema nama (koliko kakav otkaz može biti korektan jer smo podložni pitanjima tipa "zakaj baš ja?")moramo se ponašati i mi korektno prema njima ako ne prema njima onda prema kolegama koji će možda baš radi našeg takvog ponašanja jednog dana isto ostati bez posla. Sve su stvari povezane i treba ih tako promatrati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija