Jump to content

Mirovine


zobeni

Preporučene objave

Kada čovjek pročita sve komentare na ovome forumu, mora se zamisliti nad svojom sudbinom i sudbinom svoje djece. Pa tko će u ovoj državi raditi, ako ljude od 40-ak godina šaljemo u mirovinu? Meni nije normalno da se većina postova branitelja odnosi na izračun mirovina, koeficijente, udjele u fondovima..., a vrlo malo se komentiraju mogućnosti zapošljavanja, programi stručne pomoći, i općenito inicijative koje bi općenito bile društveno korisne. Kao da se problem branitelja odnosi samo na visinu mirovine? Ili je stvarno tako? Ako izuzmemo obiteljske mirovine poginulih branitelja i najtežih stradalnika, onda bi sve druge mirovine trebalo revidirati, a takvih je u Hrvatskoj 50-60 tisuća. Postavljam nekoliko pitanja: Koliko branitelja je dobilo dijagnozu PTSP-a samo da bi ostvarili veću mirovinu? Koliko ima tzv. stradalnika i mirovina na osnovu razno-raznih oboljenja koji nemaju veze sa sudjelovanjem u Domovinskom ratu? Koliko je tzv. branitelja ostvarilo mirovinu i mnoge druge povlastice, a da stvarno nisu sudjelovali u Domovinskom ratu? Da ne postavljam dalje pitanja, pokušat ću sam dati i neke odgovore. Država za koju smo se borili, i srećom izborili, ne može plaćati nezaslužene povlastice, a često i kriminalne radnje pojedinaca i udruženih skupina. Veliki broj lažnih okolnosti o stradavanju, friziranih ratnih puteva, neistinitih potvrda mnogih "ratnih" zapovjednika, a koje su se nadopunjavale lažnim dijagnozama korumpiranih lječnika i specijalista, dovele su do inflacije braniteljskih mirovina. I što danas imamo: stvarne branitelje s punim ratnim stažom i s "povlaštenim" mirovinama od 2-3 tisuće kuna i one koji su dobili 8-9 tisuća kuna na prijevaru i lažne papire. Politika koja je do ovoga dovela i neefikasna državna administracija sada kada je voda došla do grla smanjuje povlaštene mirovine za 10%. I onima koji su je zaslužili i onima koji je uživaju nezasluženo. Uvjeren sam da zbog toga najviše ispaštaju istinski branitelji koji su se borili za pravednu i poštenu Hrvatsku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ma ima tu puno istine sto ti pises.I ja sam u mirovini,ali ne pece me savjast zbog toga.Ta losa klima je stvorena devedesetih.Umjesto da se svi vratimo na svoja radna mjesta,ona su ugasena ali i ona radna mjesta koja su ostala bila su vecinom tako losa da je branitelju najlakse bilo kratko se lijeciti kod psihijatra i dobiti mirovinu koja je novcano bila ako ne ista onda sigurno veca od place.Branitelji su odgovorili na taj nacin na onu nevidenu pljacku u privatizaciji.Isli smo sistemom,ako oni kradu,a rata nisu vidjeli e pa necemo ni mi raditi.To se vise nemoze popraviti,prosle su godine i godine i sad je kasno.Da su nam ljudi koji su bili na vlasti bili normalni,sve bi to krenulo mozda boljim putem.Kad vidite samo neke primjere npr.Pasalic,Zagorec,Kutle,moram iskreno priznati da moras biti lud da ne iskoristis sansu za mirovinu.Nije to ugodno nikome priznati.E sada moramo i priznati da ima puno onih koji to nisu iskoristili i danas kad su im firme u rasulu zale zbog toga i bijesni su na ostale branitelje sto se vidi po pisanju nekih na ovom forumu.Zao mi je ako si ti medu njima,ali ne mozes nas nazvati ljudima koji samo kukaju kad im uzmu 10%.Ima puno bolesnih ljudi koji zive od toga i ako imaju zenu,djecu nije im lako pogotovo kad znamo da su svi u nekakvim kreditima.Treba biti oprezan prije nekih provizornih iznasanja misljenja.Treba i konacno prestati pisati o braniteljima u mirovini koji imaju 40 godina.Nisu svi imali 20 godina kad su bili u ratu.I sam znas ako si bio u ratu koliko je bilo starijih ljudi.Ako su onda imali 40 godina,danas imaju 60,e pa ti sad njih vrati na posao.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ma šta nevolim oakvo trabnjanje...pa ovo je braniteljski forum i normalno je da se govori o mirovinama..i kakva je to teza...pravi branitelji imaju mirovinu 2-3000 kuna..a ovi sa večom mirovinom nisu pravi branitelji....ma slušaj ja imam mirovinu 3000 kuna i ja ču ti reči da si kreten..i nemoj prozivati branitelje idi liječi svoje frustracije negdje drugdje..nitko za stanje u ovoj državi nije kriv od strane umirovljenih branitelja,jer i da pola njih skineš sa državne sise znači nekih 30000 ljudi ništa se nebi promjenilo nabolje..a istina je da ima lažnih dijagnoza..a šta tek ima među ostalih 180000 civilnih invalidskih mirovina...i dali treba zamjeriti onoj sirotinji što je dobio otkaz u firmi jer je država nikakva..što su ga bacili na cestu..što nema za prehraniti obitelj i što je sav jadan otišao kod svog doktora i doktor se smilovo i čovijeku na neki način sa dijagnozom ptsp-a omogučio neku mirovnicu od 2300 kuna...taj je sigurno ovu državu uništio,jer je 40 godina radio i uplačivao u mirovinski i na kraju završio na ulici i da nije bio u tom #OOPS#nom ratu nebi dobio ni tih 2000 kuna..zato odlučno odbijam bilo kakvu temu i prozivanje braniteljskih mirovina za stanej u državi..država je neuređena..nije se na vrijeme sredio državni aparat..ljudi su umirovljavani radi socijalnog mira..nezaboravimo nekada zdrave grane gospodarstva koje su danas zbog pretvorbe i pljačke iz 90 godina uništene a ti ljudi osuđeni na bjedna mirovinska primanja..kupovanje vlasti pod svaku cijenu..kolko samo zamislite koštaju te velike koalicije na vlasti..koliko košta 500 opčina u ovoj državi..javna uprava..lokalna..brodogradilišta..pa i poljoprivreda i selo..da se hsss održi na vlasti..i onda se najde neko pametan da nas tu sve proziva...pa samo za informaciju..ja sam bio i u tom ratu..za mene rat nije završio 95,96 godine..nego sam nakon garde prešao u graničnu policiju i stao na granicu sa bosnom..i sve do 99 se tukli sa četnicima ,još 4 godine čučaom po onim istim bunkerima iz 2 svjetskog rata..i nakon toga svega mup me 2005 godine proglasi radno nesposobnim i mirovinsko umirovi..i kakva rehabilitacija..mup nema za mene zamjensko radno mjesto...šta da radim..da odbijem mirovinu kakvu takvu sigurnost i idem glumit tetu u dječji vrtič....več mi je pun kofer udaranja po braniteljima..sve je to država napravila..i tu bijedu i tu sramotu..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

e pa sad ne mogu samo čitati , i šutjeti....voda mi do grla i evo, a vi spremite se drvljem i kamenjem!!!! P....mu m.....pa jesu samo branitelji (dragovoljac sam ,iako onda nisam imala pojma da će me tako nazvati, jednostavno trebalo je pomoći ranjenicaima, javila se dragovoljno, sve što sam mogla znanjem svoje struke uradila, pa možda je koji ranjenik i ostao živ, nagledala se raskomadanih, raznešenih tijela...krvi do koljena, još uvijek radim dakle nisam jedan od "tereta "ovoj krvlju stečenoj lijepoj našoj! Ali nek prestane hajka na branitelje, dragovoljce....na ljude , ja sam ih se nagledala, koji su zaista bolesni...Što je Vama koji mislite da ti ljudi imaju mirovine , da se mogu razbacivati...pa daj.....večina ih je sa nekim prosjekom do 3.5oo kuna, zovete li vi to povlašetenom mirovinom.Da nas nisu pokrali, danas bi mnogi radili, bili sretniji, liječili svoje traume pa I PTSP radom, da RADOM. ali gdje raditi....što raditi, a tko je tome kriv, dali oni koji imaju PTSP ili ...oni koji su nas do toga doveli.Idemo od civilnih bolesnika,...znate li njihov broj....znate li kolike su njihove mirovine, Uglavnom veči iznos nego dragovoljačke. A ima ih....svi kojima se firma raspadala išli su na bolovanja pa u civilnu invalidsku. Ajmo o primanjim naših "glavešinama" jer samo o ni mogu biti na takvim pozicijama, ne mogu ja, ne može dragovoljac, ne može HRVI....ne može JADNIK. Govorim o onima u nadzornim odborim, ili kako to već zovu....znam ih osobno bar pet, na visokim funkcijama s debelim primanjima , a bili prisutni ili ne , na sastancima nadzornih odbora dobivaju plačeno i to ne mali iznos. Mjesečno to dosegne ( zavisi u kojem su NO, i do visine njihove plače....Hebe se njima što će im uzeti 1o% ,i to je pitanje ako će, kad će se opet uglaviti u neki nadzorni odbor....jedan drugog , znam to, zasigurno, guraju....daj neka VLADA ,ukine te naknade, nek rade to dragovoljno, kad već nisu drgovoljno primili pušku. Ma mogla bi do sutra, al mi tlak skočio....i molim balavce , koji veze nemaju , a na moj jedan kometar je takav balavac komentirao....što se dogjadjalo u ratu, jer su bili možda još nerodjeni, jer su im očevi pobjegli, pa sada svu gorčinu iskaljuju na grupaciji učesnika rata. Sram ih ne što su im roditelji bili kukavice.....bolje nek se sakriju....i dao Bog, ne želim im da nemaju posao, nego da ga što prije ZASLUŽE, rade i budu korisni, A bolesne , nek ostave na miru,,,jer zaista ima puno puno bolesnih....puno pokušaja suicida...a o tome se jako malo zna. pozzzz

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisam imao namjeru stvoriti lošu klimu na forumu, ali smatram da ima puno primjera nezasluženih mirovina u praksi i da je to evidentno na svakom koraku. Neka se svatko zapita koliko osobno poznaje "lažnjaka" i o tome šuti? Pitam i sve časne i istinske branitelje: kada bi država novce koje daje braniteljskoj populaciji uplatila samo onima koji to zaslužuju, a ne i "lažnjacima", kolike bi im onda bile mirovine? Ili da je te novce država upotrijebila za ponovno zapošljavanje branitelja?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ljudi moji jeste li vidjeli što su bili partizani napravili svi imali boračku mirovinu sve moguće povlastice i što ja znam sve što su imali bili cijenjeni nije im niko smio prigovoriti itd a mi branitelji evo došlo da se pljuje po nama da budemo smetnja u svojoj vlastitoj državi , da se svađamo međusobno tko je istinski branitelj a tko ne , tko je više terena prošao , tko je zaslužio mirovinu a tko ne i koliku.Pa mi nemamo ni jednog heroja dok su ih partizani imali koliko hočeš, imamo mi heroje samo za njih se slabo čuje zanamo dobro tko su bili naši heroji a država nije u stanju ni jednoga proglasiti javno herojem.Ja smatram da je svaki branitelj zaslužio da ima barem 20% invalidnosti pa išao u mirovinu ili ne.Ovi u saboru koji su sjedili za vrijeme rata i žuljali svoju guzicu podijelili su si visoke činove i invalidnost.

Od 90 godine sam u uniformi pa sve do 2006 kaqd sam otišao u invalitsku mirovinu bio ranjen u glavu imam PTSP , bio u MUP-u , ZNG-u ,HOSU HV-u itd prošao dosta ratišta od Slavonije , Dalmacije i Hercegovine ali to ne znači da neki nisu prošli više od mene ili manje to nije toliko bitno bitno je da se ne svađamo i da se družimo i da ako nekom možemo pomoči da mu pomognemo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

JPJ...već duže čitam tvoje psotove, i mogu ti reći, jedan od razumnijih ovdje. Hoću reći, nismo mi branitelji problem, nego naši za kormilom Hrvatske. Provlače nas kroz TV, novine,...... narod ove zemlje poče nas gledati s prijezirom, jer su ljudi stekli dojam kao da mi živimo u blagodati, da nismo pogođeni trenutnom situacijom, da smo mi branitelji nezgodni uteg proračuna. Ali s kim da se ja prepirem, sa ljudima? Nemam snage za to, a i tko bi me slušao, već smo im i ovako dosadni. Teško je i bit će i teže. Treba stegnuti gurtnu, u koliko se još to može, ako ne, neka nsam bog pomogne, jel EU sigurno neće.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Njihov subnor je bio Majka Bozja za nase sadasnje a i buduce udruge.da su oni bili razjedinjeni ko mi danas nebi oni do dan danas dobro zivjeli.Danas se njihova organizacija zove savez antifasistickih boraca i nikad nismo ni culi za njihovu razjedinjenost.Sad cete reci da ih vise ni nema no moramo priznat da od 90. do danas oni ipak funkcioniraju.Pa koje smo mi srece i posljednja dva nasa predsjednika (Mesic i Josipovic)dolaze na njihove obljetnice i nikad niti jedan od njih dvoje nije dosao na neku nasu obljetnicu u neku nasu udrugu(nisam siguran jesu li uopce nase).Mi smo se borili za ovu domovinu u kojoj su oni predsjednici ali boli njih briga za to.Jedino mi je malo zao Mesica,pa on je najveci tragicar i gubitnik kod ovog rezanja mirovina od 10%.On ce izgubiti preko 2000 kuna i spast ce na mizernih 20 000.Kak ih nije sram rezati tako drasticno mirovine tom covjeku(covjeku?????)KOMA :smijeh:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

škola, posao , obitelj radiš normalno ,živiš voziš prosječan auto ,vodiš familiju na more(10 dana),imaš da možeš živjet običen normalan život ,djecu zapošljavaš u firmi gdje i ti radiš ,tj.čuvaš im radno mjesto ako si ne nađu nešto bolje,s posla ideš na pivce s prijateljima,vikendom roštiljčić ili familiji na kavu,penzijica - šetaš unuke,vodiš ih ne sladoled u zoo u planinu itd... za to sam se ja borio KOJA UTOPIJA!!!!!!!!!! zato imam H.......!!!

pitanje-možete li vi to sa svojim MIROVINAMA.?????????? :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dvanaest je, prema Lideru, mogućnosti za dopunu državne mirovine:

 

1. dobrovoljni mirovinski fondovi

2. klasična oročena štednja

3. devizna oročena štednja

4. životna osiguranja

5. `unit-linked´police

6. dionice

7. investicijski fondovi

8. nekretnine

9. zlato

10. umjetnine

11. ulaganje u poduzetništvo

12. biranje situiranog životnog partnera

13. metar dobrog štrika 15 kn.(3 pive)neprocjenivo... :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pravdate se jedni drugima gdje ste bili za vrijeme rata i kolike su vam mirovine,a tu se time naslađuju balavci koji pojma nemaju šta je rat jer su im roditelji dali petama vjetru i pobjegli,i sad kad je sve mirno počinju pričat djeci kako ti branitelji uživaju na njihovim plaćama koji oni krvavo zarađuju svaki mjesec-a dok se država stvarala oni su uživali u inostranstvu bojeći se granata ili sl..nije ih bilo briga ni za kuće i sl..bilo im je bitno samo glavu sačuvat..ionako će to netko za njih branit..E sad su najpametniji nakon toliko godina..pljuj protiv branitelja jer je mutav da se udruži i organizira za zaštitu svojih krvavo stečenih prava.Ovdje se treba razgovarat o stvarnom okupljanju branitelja protiv ovog sramotnog zakona o oduzimanju 10% sa mirovina..a ne se prepucavat gdje je tko bio i koliko ima mirovinu..svi smo u istom košu.. :zao:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

aj prezivjet cemo tih 10% nije ni meni drago ali bojim se gorih stvari kod nas ima više umirovljenika nego ljudi koji rade pa se pitam odakle uopće novci za mirovine , dobro je što nam i daju što ako uopće ne bude bilo za mirovine što cemo onda , strpit ćemo ovih 10% i moliti da ne bude gore , pojedinci razmislite o tome malo

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

evo napokon da se bar u nečem složim sa JPJ pozdrav svim hrvatskim braniteljima ma gdje bili i molim vas sviju u ime Boga nemojte dozvolit da vam crne misli padaju na pamet svima nan je teško ali... glavu gore radi svoje djece,obitelji a ponajprije radi vas samih.NE SMIJEMO SE PREDAVATI jer ako Bog zatvori vrata otvori prozor živa glava je najvažnija samo pametno i hrabro ne daj te se :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo danas citam da je i Sisacko-Moslavacka Hvidra protiv smanjenja mirovina.U obrazlozenju su dobro rekli:treba nas prestati svrstavati u povlastene,svako je 91. imao sansu ukljuciti u obranu domovine i biti zajedno s nama "povlasten".Gotovo sve zupanijske organizacije Hvidre su se izjasnile protiv smanjenja mirovina i ukidanja dopunskog zdrastvenog osiguranja.Oni se svi odlucno izjasnjavaju,a gdje im je predsjednik Dakic,sam Bog zna :misli::smijeh:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zkova je napisao:

JPJ i grgure-preživjet ćemo ali ne svi,mislite da nitko od branitelja zbog teške mater.situacije + sad (-10%)na krvavo stećene mirovine neće dići ruku na sebe....pa zar i jedan(1)život pa makar i od HB-a nije vrijedniji od pišljivih xyz miljuna kn za "našu" vladu?????!

 

 

 

...nije mi drago što ću ovo komentirati ali jednostavno me je "ubolo"...šta bi onda bilo kad bi recimo oni u 6a mirovinam (osobito bivši prof. vojnici) razmišljali na taj način? Pa njih već odavno ne bi bilo jer kod njih je bijeda i recesija od samog odlaska u mirovinu...godinama. Apsolutno podržavam sva reagiranja branitelja na ova najnovija otimanja i skidanja prava, ne treba dozvoliti niti kune skidanja mirovina...samo želim reći da svi oni koji misle da im je budućnost "mračna" zbog onih 10%, nek se samo sjete da gardist u 6a mirovini ima 2 tisuće i par stotina kn primanja... :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

brkabr je napisao:

škola, posao , obitelj radiš normalno ,živiš voziš prosječan auto ,vodiš familiju na more(10 dana),imaš da možeš živjet običen normalan život ,djecu zapošljavaš u firmi gdje i ti radiš ,tj.čuvaš im radno mjesto ako si ne nađu nešto bolje,s posla ideš na pivce s prijateljima,vikendom roštiljčić ili familiji na kavu,penzijica - šetaš unuke,vodiš ih ne sladoled u zoo u planinu itd... za to sam se ja borio KOJA UTOPIJA!!!!!!!!!! zato imam H.......!!!

pitanje-možete li vi to sa svojim MIROVINAMA.?????????? :kavica:

 

 

hahahaha...ova je dobra, svaka čast!! Prijatelju, takav si život nisam mogao ni izdaleka priuštiti ni dok sam radio, a sad u mirovni nemam ni za onaj sladoled iz tvog posta, i to ne unucima nego svojoj djeci... :palacdolje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bez uvrede lowrider ali zkova nije spominjao 6a mirovine pa zar ti misliš da samo oni koji su otišli u 6a mirovinu imaju par stotina kuna više od 2000?e moj prijatelju podosta je takvih a šta misliš koliko je onih koji su otišli u 6a pa kad su dobili dobre otpremnine (uvjetno rečeno-dobre, jer za razliku od obične otpremnine moraš priznat da doista jesu)iz prof,dobili opću pa sad te pitam tko je tu p...... i otpremnina i HRVI i onda povećanje mirovine prijatelju takvi ovaj forum prate i mudro šute bilo je kako je bilo tko se snašao nije tko nije a j..... pozdrav svim braniteljima ma gdje bili

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hmm..bez uvrede Grgure, ali baš u tome i je problem - što NITKO i ne spominje 6a mirovine...znam ja dobro da ima podosta onih koji imaju takve bijedne mirovine, a također su branitelji...i o njima se treba podići glas, baš kao i o ovom problemu s 10%...ali, ja sam baš upravo zato govorio o 6a mirovinama jer se tu radi o djelatnim vojnim osobama, a tu mirovinu su izmislili "stručnjaci" u vladi da se odj... iz vojske ljudi koji su bili u ratu, ali, gle čuda - NITKO nije tim vojnicima pojasnio u kakvu to oni mirovinu zapravo idu...! Kužiš? Gardist koji je 12, 13 ili 15 godina DVO smatra da ide u VOJNU mirovinu (logično, jer se umirovljuje iz OSRH), a usput, naravno, po zakonu o braniteljima - jer je bio branitelj i dragovoljac, ne..? Tek nakon prelaska u mirovinu, ljudi mahom "ukapiraju" kako su ih sje... - jer - gle opet čuda- ta mirovina nema nikakve veze ni sa vojnim a pogotovo (što je još važnije) ni sa braniteljskim mirovinama!! To je obična civilna mirovina koja se obračunava po civilnim (+ izmišljenim) pravilnicima, drugim riječima - kao da smo radili kao kakvi radnici, zidari ili možda konobari (bez uvrede)..?? Halooo...?? Kako je to do vr.. moguće ako smo umirovljeni iz djelatne vojne službe, kao branitelji i dragovoljci?? Gdje si bio - nigdje, šta si radio - ništa...A da, tu je i pitanje otpremnina, koje ti nazivaš "dobrima"...najveće su bile oko 100-injak tis kn, a veliki broj ljudi je dobio izm. 50 - 70 tis kn...Ogroman broj tih otpremnina je potrošen isključivo na vračanje dugova i kredita kao i minusa po tekućim računima...zašto? Zato što su ljudi dobili 2000 i kusur iznose mirovina i morali si vratit SVE dugove da bi od idućeg mjeseca uopće imali za kruh...Zato se i prelazilo (tko je mogao i uspio) u prave invalidske mirovine - pa naravno da je - zar ti ne bi? Ako si svjestan da ti je država uvalila kajlu i da ćeš do kraja života imati tih 2 tis i kusur i da će ti obitelj živjeti u bijedi i neimaštini...a zašto? Zato jer smo bili u ratu i obranili, praktički stvorili ovu zemlju...HVALA...ja eto, nisam od tih sretnika koji su se uspjeli izvući i spasiti sebe i svoje obitelji...zato sad imam 40-ak godina, nemogu dobiti NIKAKAV kredit, nemam otkud doć do "dodatne" zarade, u penziji sam i nemam djetetu odkud kupiti sladoled...HVALA još jednom...nije trebalo...pozdrav svim braniteljima!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

apsolutno se slažem ljudi su prevareni i tu nema priče svi smo debelo u kreditima i minusima ma nije me briga za mene nek me sutra nema ništa strašno ali šta će biti s mojom djecom 1991 mogao sam u njemačku nisam 28 6 1991 otišao na ratište i ostao do 31 12 2001 nisam htio otić jer volim ovu svoju domovinu i da se ne bi jednog dana moja djeca stidila postupaka svojeg oca i dogodilo se suprotno ostao pa se pitam stide li se danas moja djeca onog trena kad budem jasno vidio da se stide moj će život završit tko je ovo đakiću dao pravo da donosi odluke u ime branitelja i upravo sad govori mislim pančiću da nije dao lovu za udruge baš me zanima di završe novci izdvojeni za udruge smijuri se ko posljednja budala govori gluposti i svaki dan je sve crveniji ko jabuka a mi se sušimo ko bakalari pozdrav svim braniteljima ma gdje bili

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Malo sam se raspitao o onome što Lowrider piše i mogu reći da je u pravu. Dragovojci i branitelji koji su nakon rata ostali u aktivnoj službi, a onda su umirovljeni najgore su prošli! Jedan branitelj koji je prošao sva bojišta od početka do kraja rata prije 2 godine je umirovljen po "povlaštenoj" mirovini tzv. 6a i dobio je 2200 kuna. Kaže mi da to uopće nije braniteljska mirovina, već vojna koji su zakonodavci izmislili kako bi se riješili viška ljudi u vojsci. Istinabog, dobio je i otpremninu od 80-ak tisuća kuna koju je već potrošio na vraćanje dugova i kredita. Danas je socijalan slučaj jer mu supruga ne radi, ima troje djece, pa je prisiljen da skuplja pvc ambalažu. Tragedija!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kako lijecnici odnosno psihijatri svima pišu dijagnozu oboljene ptsp u dnevnu bolnicu i ne vidi te piše kao da je stobom svaki dan i zna tvoje traume a tako se piše i stvarno bolesnima i ko nije poznavajući ljude oko sebe nikad tabletu popili dobru mirovinu dobili a staža 20 god. i manje sada rade na crno i tako su se dilile mirovine kapom i šakom najebu pošteni i bolesni sad dobiju tu mizeriju od mirovine

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

od zobeni dana 28.5.2010. 12:22

 

Malo sam se raspitao o onome što Lowrider piše i mogu reći da je u pravu. Dragovojci i branitelji koji su nakon rata ostali u aktivnoj službi, a onda su umirovljeni najgore su prošli! Jedan branitelj koji je prošao sva bojišta od početka do kraja rata prije 2 godine je umirovljen po "povlaštenoj" mirovini tzv. 6a i dobio je 2200 kuna. Kaže mi da to uopće nije braniteljska mirovina, već vojna koji su zakonodavci izmislili kako bi se riješili viška ljudi u vojsci. Istinabog, dobio je i otpremninu od 80-ak tisuća kuna koju je već potrošio na vraćanje dugova i kredita. Danas je socijalan slučaj jer mu supruga ne radi, ima troje djece, pa je prisiljen da skuplja pvc ambalažu. Tragedija!

 

 

-slažem se sa vama i sa iznešenim problemima, ali koliko ja znam svi koji su otišli u 6a mirovinu su "zdravi" imaju mogućnost za drugu karijeru, svi su prošli program spektre, uzeli po 12 000 kn za samozapošljavanje, znam nekoliko svjetlih primjera pojedinaca koji su sretni u svom poslu ( natporučnik otišao u 6a kupio strojeve za obradu drvet, radi košnice za pčelar i super mu ide, kaže da je trebao otići i prije...)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija