Jump to content

Dodatak odluci o otkazu


noni

Preporučene objave

UZ Otkaz iz gospodarskih razloga, dobijen je i dodatak u kojem bivši poslodavac navodi dug prema radniku, neisplaćene plaće i otpremninu. Također se obavezuje isplaćivati određene iznose u točno određenim rokovima. Za pretpostaviti je da poslodavac neće biti u mogućnosti izvršiti to što je potpisao, a prvi rok za isplatu već je prošao. Je li taj tzv dodatak pravovaljan, u smislu eventualne naplate kasnije, sudskim putem, te postoji li rok za tužbu, ne bude li poslodavac ispunjavao uvjete iz tog ''dodatka''?

 

Unaprijed hvala !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To je "lijepo" da je poslodavac dao "dodatak" koji naravno ne ispunjava (taj dodatak je "mazanje" očiju).

Dakle vi morate pismeno poštom sa povratnicom učiniti ono što propisuje Zakon o radu i što zahtjeva sudska praksa iz područja radnog prava, a to je:

 

1. Podnjeti na mačin kako sam opisao, Zahtjev za zaštitu prava u kojem ćete zahtjavati

a.OBAČUNE NEISPLAČENIH PLAĆA I OTPREMNINE (ovjerene žigom i potpisom).

b.ISPLATU neisplaćenih plaća u roku od 15 dana a otpremnine u roku oa 8 dana po završetku otkaznog roka odnosno prestanka ugovora o radu.

Ovo pod prijetnjom obračanja Inspektoratu za radne odnose i u konačnici sudu.

Neizdavanje tih obračuna prekršaj je za koji je zapriječena novčana kazna od 61.000 do 100.000 kn

Dakle svojim "dodatkom" poslodavac vas vodi na put kojim će izbjeći kaznu i pokušati da vam ne isplati potraživanje. Ovim ćete načinom podsjetiti poslodavca da se mora držati propisa Zakona o radu ili u protivnom palati nemalu kaznu.

Obračuni koje sam pomenuo su ovršne isprave ali PONAVLJAM: MORAJU na tim obračunima naglasiti NEISPLAĆENE!!!! Ukoliko Vam nebi isplatio u roku kako ćete Zahtjevati otići ćete JB koji će sastaviti Ovršni prijedlog i poslati ga poslodavcu. Poslodavac se može žaliti pa ako bude tako morat ćete utužiti svoja potraživanja koja sigurno dobivate. Potraživanja po osnovama plaće i otpremnine ne zastarjevaju tri godine.

Nikakvi dodaci i razgovori osim ovog načina ne dolaze u obzir ako želite dobiti svoju lovu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

two0426 je napisao:

This brings me to my Death Knight. I decided a long time ago that my Death Knight was going to be either Troll or Orc. I have an Undead Mage, Blood Elf Paladin, Tauren Druid and a Blood Elf Warlock I’m wow power leveling aion gold wow gold wedding dresses louis vuitton handbags wedding dresseswow power leveling still working on. That left Orc and Troll as the only horde races I didn’t have yet. All the guild mates I asked said I should go Troll and i seemed to agree since I liked Berserk and the new Voodoo Shuffle as racials. Seeing that Trolls didn’t seem to be a popular choice also made me feel a bit unique or at least give me a sense of cheering the underdog or going against the norm. Of course it might be a aion gold while until I seriously get to play my Death Knight if ever i even decide to play it seriously at all. While innocently mdnfkweeeszzv playing earlier, I knew that the Wrath of the Lich King expansion was truly here when I saw some of my friejnds who never used to play so late log on to quietly make their way to the wow gold Undercity, then to Tirisfal Glades and next thing you know they’re in the Borean Tundra or the Howling Fjord. I’m was quietly tracking their location on the friends list and as soon as they reached Tirisfal Glades, I knew what they were up to. As for poor expansion-less me, I was trying to pass the time doing other things to try to take my mind off my crappy situation. While doing this, I realized that there were a wedding dresses lot more people like me in the same situation. I quickly thought about the topic to do below. Things To Do If You Don’t have The Expansion Yet louis vuitton handbags A friend told that the quests he’s done in the expansion so far don’t give gold. He advised me to get as much gold as I can by doing dailies since I don’t have the expansion yet. Even if you eventually do get the gold later on from quests, more gold is not a bad thing! wedding dresses Some of you may have 70’s that still need to work on their professions. Inscription comes to mind but it could be any other profession. While waiting for your copy of the expansion, you can spend your time online productively by getting these professions up some more 0519 LJ.

 

Jebo te. Kaj je ovo. To se zihet Omerta kamufliral. Cionist jedan prokleti. :smijeh:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija