Jump to content

obnova postupka HZMO


planina

Preporučene objave

pozdrav forumašima..eto danas sam išao predati zahtjev za obnovu postupka jer imam profesionalnu nesposobnost,pa tražim opču,jer je došlo do pogoršanja..i sada ja tamo došao na šalter predati zatvorenu kovertu od strane moje doktorice sa navedenim zahtjevom,misleči da neče biti nekih komplikacija,pošto profesionalnu nesposobnost imam od 2006 godine a u mirovini sa statusom hrvi-a sam od 2008 godine..mirovina 50-50..kada teta na šalteru postavi mi 100 pitanja kao da me prvi put vidi..a od 2008 godine bio 2 puta več na obnovi postupka poradi traženja uvećanja vojnog dijela,sva papirologija kod njih..sva riješenja hrvi-a ..ona se prema meni postavila kao da sam ja prvi put..dala mi neki papir na kojem piše da moram dpstaviti radnu knjižicu,riješenje hrvi-a,dokumentaciju.da nisam nikada radio van rh i tako hrpu gluposti što oni več imamju od mene..ali eto onako ljut idem u sobu na razgovor kod neke socijalne jer nemože se samo tako na obnovu postupka..to je neka socijalna..šta li več..i ispituje ona mene koliko sam putovao vremenski na posao..pa ja njoj kažem da sam u mirovini..da neradim 5 godina..ali opet ona inzistira..ja kažem sat vremena..onda za ženu..imovinsko stanje..djecu..i na kraju da to neče zaprimit jer nisam donio originale nalaze koje moram njima ostaviti u mirovinskom..e tu sam pukao..dobro da joj nisam stol prevrnuo..kakve originale da njima ostavim...imaju kopije ovjerene od strane moga doktora opče prakse..šta da mi zagube originale..šta onda..tko če odgovarati..jel mi hoče dati potvrdu za svaki nalaz pojedinačno..ili samo napisati u potvrdi predani original nalazi..a koji to pitaj boga,..i kažem ja njoj da originale mogu viditi na vještačenju ili nikako..a ako neče tako..neka se jebu i neka baci to sve u koš za smeče..i pristanu oni tako da ja svoje nalaze pokažem kod vještaka i da isti nemoraju biti u ladici u hzmo-u...ali i upozoravaju da po novom naputku svi koji idu na vještačenja moraju predati original dokumentaciju i da bez toga neče zaprimiti..eto ljudi..kako da im predam originale pa da mi zagube ili pokradu pol tih nalaza i onda mi na vještačenju kažu da me ruše jer nemam dovoljno jaku dokumentaciju lječničku..nevjerujem nikome..lopovi svi od reda..ali eto da znate šta vas čeka u mirovinskom..ak su mene toliko pilili koji sam u mirovini,šta če biti tek sa onim jadnim ljudima što trebaju dobiti blagosolov od mirovinskog

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

meni je to bilo u sisku..ali rekla mi je da je naputak stigao za sve..samo originali u hzmo..kopije više ne važe..dosad si trebao eventualno pokazati originale kod vještaka..kada dojdeš na pregled..a sada odjednom dok me nepozove znači 3 mjeseca i više ja bih trebao biti bez svoje dokumentacije..a koliko sam ja nju skužio navodno da originali i dalje ostaju kod njih u spisu a ti se koristiš kopijama...ma gluposti..ja znam da je to vjerovatno što ima svakave muljaže sa tim papirima..ali to če samo donije ti više štete nego koristi..pa kako ja nebi njima ostavio svoje original riješenje hrvi-a ili tako nekl sličan dokumenat..koji je moj...i to je neustavno što oni rade..jer se radi o mom osobnom original dokumentu..i nitko bez naloga suda nemože posjedovati i uzeti kod sebe u arhivu osim one kopije ovjerene i uspoređene sa originalom koja može biti kod njih i koju dragovoljno predam

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pa nisam ništa plačao..otišao kod svoje doktorice opče prakse,rekao da je mišljenjem mog psihijatra došlo do pogoršanja te da se treba pokrenuti temeljem tih novih nalaza i obnova postupka..iz fotokopirao dokumentaciju i to je to...ostalo je sve odradila moja doktorica opče prakse..i kada je obrada bila gotova ja sam ju osobno išao predati na mirovinsko pa su me tamo ispilili..i ništa nisam plačao..niti je tko spominjao kakvo plačanje..neznam to sam več čuo da se plača od nekih kolega na forumu..ali mene nitko nije tražio ni lipu...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

ako bih mogao dodati nešto u vezi toga.Na obrascu IN1 piše odmah na početku da li se osiguranik šalje na vještačenje na osobni zahtjev ili na prijedlog izabranog doktora medicine.Naravno,ako dr.zaokruži na osobni zahtjev onda se plaća,a ako odabere ovo drugo,onda ne.Radi se o tome da imaju obraditi dodatne papire-obrazloženja,a većini se to ne da pa je lakše zaokružiti na osobni zahtjev,a ne gnjaviti se obrazloženjima pogoršanja stanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija