Jump to content

Strana vozačka dozvola - hr auto


Slac

Preporučene objave

Imam jedno cudno pitanje ...ovako studiram u sloveniji imam privremeno prebivaliste tamo, posto boravim tamo vec vise od 6 mjeseci mogu zatrazit njihovu vozacku dozvolu s tim da vec posjedujem hrvatsku dozvolu ...e sad hoce li se meni ponistit nasa dozvola jer sam cuo razliceite price hoce nece moze imat dvije i slicno, dalje hocu li ja smjet vozit hrvatski auto registran na tatu il nekog u obitelji s tom slovenskom dozvolom koji ima vise od 75kw bez da dobijem kaznu jer sam cuo da taj zakon vrijedi vozace koji imaju hrvatsku dozvolu...ako neko nesto zna u vezi ovoga molim da se javi ...hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav!

Nakon 6 mjeseci prijavljenog privremenog boravišta ste po zakonu dužni mjenjati vozačku dozvolu tj.položiti praktični dio vozačkog ispita(nema samo zamjene!)i liječnički pregled.Potrebno vam je odvozit minimum 8 sati.HR vozačka vam se ne poništava,već ju upravna enota šalje u PP u HR koja ju je izdala.Smijete voziti auto sa HR tablicama i SLO vozačkom ako niste njegov vlasnik.Ako jeste,morate ga registrirati u SLO(napravit privremeni uvoz?).Ako ne riješite stvar sa vozačkom u zakonskom roku,očekuje vas kazna.Javite se na upravnu enotu gdje vam je izdana potvrda o privremenom boravištu i sve će vam detaljnije objasniti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Slac je napisao:

...a ovo sa zakonom o mladim vozacim je se to onda odnosi na mene

U tom grmu se krije zec.

 

Odredbe o mladim vozačima se ne primjenjuju prema strancima, osim ako su vozačku dozvolu stekli u RH.

 

Vi niste stranac, vozačku dozvolu jeste stekli u RH i nema mogućnosti da to izbrišete, u trenutku kad vas policajac zateče u izigravanju propisa o njemu samom ovisi da li će prepoznati vašu spletku i da li će vas sankcionirati, a zakonske uvjete za to svakako ima kao i mogućnost sankcioniranja vlasnika vozila jer je vozilo dao na upravljanje osobi koja tim vozilom ne smije upravljati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija