Jump to content

Neisplaćene plaće


Richy

Preporučene objave

Radio sam kod obrtnika 6 mjeseci.Od tih šest za tri mjeseca nisam dobio plaću.Bio sam prisiljen zaposliti se na drugom mjestu gdje već radim 7 mjeseci.Kako mi je bivši vlasnik stalno obećavao podmiriti dugove od toga do sada nema ništa.U sve to vrijeme koliko sam bio kod njega nije mi plaćao nikakva davanja.Što da radim osim da upotrijebim silu? :zao:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prvo kaj trebaš napraviti je:ne biti ljut,jer ko se ljuti,vele:gubi.

Drugo kaj trenaš napraviti je uvijek se sjetiti da se sa poslodavcima uvijek kad se tiće osjetljivih tema razgovara jedino,pismeno.

Slijedom toga ti svome poslodavcu uputi Zahtjev za zaštitu prava u kome ćeš ga tražiti:

 

1. Obračune NEISPLČUNIH (a isplaćenih plaća ako ih nisi dobivao obračune). Ako si dobio obračune a na njima ne piše da su neisplačani traži da ti izda nove na kojima mora biti naznačano OBRAČUN NEISPLAČUNE palaće i žig te potpis odgovorne osobe. Takav je obračun ovršna isprava.Poslodavac ti je dužan izdati obračun plaće prema čl.85 zakona o radu a u slučaju neizdavanja obračuna i tvoje prijave poslodavca inspektoratu za radne odnose,poslodavcu je zaprječena novčana kazna prema čl.294 istog zakona od 61.000 do 100.000 kn

2.Zahtjevaj momentalnu isplatu neisplaćenih plaća jer je i u ovom slučaju poslodavac prekršio čl.84. Zakona o radu.

 

U tom ZZP-u ćeš poslodavcu napomenuti da ukoliko ne postupi po ovom tvom zahtjevu, da ćeš biti prisiljen obratiti s inspektoratu za radne odnose a u konačnici i sudu.

ZZP mu pošalji poštom,preporućeno sa povratnicom.

 

Ukoliko ti za 15 dana ne odgovori i ne plati potraživanje,prijavi ga inspektoratu i utuži.

 

Ovo tvoje potraživanje ne zastarjeva tri godine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija