Jump to content

motocikl udario pješaka na zebri


boris2105

Preporučene objave

situacija ide ovako....

 

vozim se na mopedu (registriran, papiri uredni) otprilike 30-ak na sat u blizini škole i pješačkog prelaza...nailazim na zebru ispred koje je nepropisno na nogostupu odmah uz zebru parkirano vozilo tipa caddy i koje mi skriva pogled na prilaz zebri tako da ne vidim da li netko namjerava prijeći cestu, povećavam oprez!

Točno u trenutku kada se nalazim na zebri istrčava, valjda punim šprintom dječak i takoreći zaletava se u mene da uopće nisam uspio reagirati i prikočiti...ja padam, njega sam pogodio odbija se od mene i pada na pod...

 

policija već bila tamo, alkotest 0,0 očevidaca ima, naravno vozač caddy-a je shvatio da mu nije svejedno i nakon što je vidio da je mali koliko toliko dobro pita policajca jeli slobodan i naravno odlazi na njihovo odobrenje...

očevid je napravljen, poslikano je doduše bez tog caddy-a jer je "na vrijeme " tip otišao. Svjedoka za caddy-a imam ako bude potrebno.

 

Koliko sam kriv i kakve su sankcije za mene te kakva je procedura u slučaju da dječak, koji ima napuknuće ključne kosti, traži odštetu? Od koga se naplačuje?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Oštećeni se podmiruje iz police osobe koja je skrivila prometnu nesreću, a ukoliko osiguranje odbije i iscrpe se sve mogućnosti, na kraju ima pravo odštetu potraživati privatnom tužbom.

 

Ukoliko nastavite sa takvom pričom, to će na ruku ići samo osiguranju koje će na sve moguće načine pokušati izigrati oštećenog, a vi će te svejedno dobiti kaznenu prijavu sa uvjetnom kaznom zatvora.

 

Razmislite o svemu, možda nije lako, ali za sve je najbolje priznati krivicu i ne vaditi se na taj caddy.

 

Dakle, u slučaju priznavanja slijedi uvjetna kazna zatvora, minimalni troškovi postupka i gubitak najmanje 15% od osiguranja. Ako se budete držali stare priče opet uvjetna zatvorska, golemi troškovi postupka i moguća privatna tužba roditelja dječaka.

 

Pamet u glavu i ubuduće još opeznije preko zebre.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

boris2105 je napisao:

situacija ide ovako....

 

vozim se na mopedu (registriran, papiri uredni) otprilike 30-ak na sat u blizini škole i pješačkog prelaza...nailazim na zebru ispred koje je nepropisno na nogostupu odmah uz zebru parkirano vozilo tipa caddy i koje mi skriva pogled na prilaz zebri tako da ne vidim da li netko namjerava prijeći cestu, povećavam oprez!

Točno u trenutku kada se nalazim na zebri istrčava, valjda punim šprintom dječak i takoreći zaletava se u mene da uopće nisam uspio reagirati i prikočiti...ja padam, njega sam pogodio odbija se od mene i pada na pod...

 

policija već bila tamo, alkotest 0,0 očevidaca ima, naravno vozač caddy-a je shvatio da mu nije svejedno i nakon što je vidio da je mali koliko toliko dobro pita policajca jeli slobodan i naravno odlazi na njihovo odobrenje...

očevid je napravljen, poslikano je doduše bez tog caddy-a jer je "na vrijeme " tip otišao. Svjedoka za caddy-a imam ako bude potrebno.

 

Koliko sam kriv i kakve su sankcije za mene te kakva je procedura u slučaju da dječak, koji ima napuknuće ključne kosti, traži odštetu? Od koga se naplačuje?

 

Prilagođena brzina..to je ono što mi nikako da shvatimo.I 10 km/h je puno u tom slučaju,a kamoli 30.

Petpetice,a što bi bilo u slučaju da se pješak pri pretrčavanju zaletio u bočnu stranu motociklista?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kao što je petpetica i napisao,da je policija došla i zatekla tamo to vozilo spominje se neki cady,on snosi svoju odgovornost za krivo parkiranje bilo na nogostupu ili manje od pet metara do obilježenog pješačkog prijelaza,a vlasnik mopeda snosi svoju odgovornost,policija napravi svoje a dalje na sudu se istražuje odgovornost.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija