Jump to content

neplacanje racuna za iznajmljeni prostor


synapse

Preporučene objave

imam nekretninu koju iznajmljujem malim obrtima i sl. za poslovne djelatnosti medjutim imam konstantan problem sa najmoprimcima jer ne placaju racune kao struja, voda, grijanje i sl., kao nitistambenu pricuvu jer prostor je dio stambene zgrade... uglavnom uvijek kad se nakupe racuni, korisnik ode i meni ostaju dugovanja koja moram podmiriti.

 

ugovorom sam definirao sa najmoprimcem da rjesava racune, ali ugovor nije ovjeren kod javnog biljeznika. ja sam uredno prijavljen na poreznoj te isti placam.

 

sto mi je ciniti? mogu li ih tuziti i utuziti? ikako naplatiti ta potrazivanja? takodjer jedan korisnik duguje mi zadnje dvije rate za najam prostora.

 

sto da radim i kako da se ubuduce zastitim?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sve platiti i priznati vlastitu grešku.

 

Ubuduće u ugovoru taksativno navesti koji troškovi se moraju plaćati po cjeniku pružatelja usluga i to zajedeno sa najamninom, sve uplatom najmodavcu.

 

Troškove režija izuzeti iz troška najma radi izbjegavanja dvostrukog oporezivanja.

 

Najamninu naplaćivati unaprijed, 15.06. za cijeli sedmi mjesec.

 

Ugovor nije potrebno ovjeravati u JBU.

 

Unaprijed tražiti potpis na otkazu ugovora bez datuma i bez kopije.

 

To je sve, okrutno jest, ali efikasno. Na taj način već godinama iznajmljujem moju nekretninu bez ikakvih problema i dugovanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

super, hvala.

 

molio bih, ako nije problem, malo preciznije sto se rezija tice. kako to pritisnuti ili znati da je korisnik platio ili da ce platit.

 

recimo uplatnice dolaze na adresu prostora koji se iznajmljuje i korisnik presucuje i ne placa. dodju opomene, korisnik presuti i ne plati. elektr iskljuci struju i korisnika vise nema. meni je to 2-3 mjeseca ohoho struje + cca 500kn ukopcanje.

 

prostor ubuduce i budem naplacivao unaprijed, ali kako rezije rijesit. uvijek neki izgovori "ma evo bas sad nemam, cim nesto sjedne platit cu".

ja nemam vremena korisniku sjedit na vratu svaki dan i gledat dal je platio sve rezije ili ne.

 

jos jednom unaprijed hvala na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ni ja ne živim blizu nekretnine koju iznajmljujem, ali računi dolaze na moje ime i moju adresu, a račun se odnosi na stan u najmu.

 

Dakle, plaćajte sve sami.

 

Ako želite da sve ide glatko, jedino rješenje je dati ga jeftino, nekom poduzetnom koji će ga dati u podnajam i masno zaraditi, čak više nego vi.

 

Ako želite vi zaraditi - potrudite se malo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija