Jump to content

Prekoracenje brzine i osnove za prigovor


andreo

Preporučene objave

Prije par dana me zaustavila policija u naselju, 73km/h izmjereno -10km/h tolerancije, kazna 500kn.

 

Medjutim,primjetio sam nekoliko nepravilnosti, pa me zanima da li imam osnovano pravo na prigovor i na koje pravilnike se trebam pozvati da bi mi uvazili zalbu?

 

1. U obveznom prekrsajnom nalogu pise koji clanak i stavak sam prekrsio i po kojem clanku i stavku sam kaznjen ali ne i po kojem zakonu. Dakle taj podatak nije ispunjen. Prazno.

 

2. U zapisniku o izmjerenoj brzini kretanja vozila je naveden uredjaj za mjerenje brzine "traffipatrol", ali ne i njegov tip ili proizvodjac, niti serijski broj.

 

3. Isto tako sam primjetio da je osoba koja je ispunjavala zapisnike, potpisala oba zapisnika - isti potpis (stariji policajac), a ta osoba nije mjerila brzinu. Brzinu je mjerio mladi policajac koji je ocito tek zavrsio skolu, i vjerojatno i nema uvjerenje o osposobljenosti. Isto tako taj mladi policajac koji je mjerio brzinu i koji me zaustavio nije imao nikakvu kapu. Nisam siguran da li mora imati i taj dio odore kada vrsi ove policijske poslove.

 

Unaprijed hvala!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo moga mišljenja

 

Mjerenje brzine takozvanim pištoljem ili laserom može uistinu donijeti pogrešni rezultat a to jedan sudionik u saobračaju teško može dokazati.

 

dogodilo se u njemačkoj da je traktor u naselju izmjeren sa 180 kmh pa neki specijalisti kažu da je moguće da na razdaljini od lasera do automobila može proletiti ptica ili cijelo jato tako da dođe do pogrešnog rezultata.

 

koštanja testiranja ili tužbe će biti daleko skuplje nego ta kazna.

vi znate vaš stil vožnje pa ako rado stiskate gaspedalu rekao bih sa 10 % tolerancije ste dobro prošli.

 

mislim da ne igra ulogu ko je podpisao i kako je odijevena službena osoba serijski broj uređaja itd.

 

Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija