Jump to content

Rodiljni dopust i čuvanje trudnoće


Tara8

Preporučene objave

Imam nekoliko pitanja vezano uz porodiljni...

Zanima me po kojoj osnovici (plaće) se računa naknada za mirovanje za vrijeme trudnoće i što sve ulazi u komplikacije za vrijeme trudnoće, odnosno na temelju čega mogu otvoriti bolovanje i kada?

Da li trudničko bolovanje ide na teret poslodavca ili hzzo-a?

Nakon što mi prođe bolovanje i otvorim porodiljni 45-28 dana prije trudnoće, koji prosjek plaće će mi se gledati; 6 mjeseci prije otvaranja bolovanja ili 6 mjeseci prije otvaranja porodiljnog dopusta?

Trenutno sam zaposlena na određeno pa me zanima da li sam ikako zaštićena u smislu da mi poslodavac ne može dati otkaz ako zatrudnim, kao što je slučaj kod rada na neodređeno?

Puno hvala unaprijed!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tara8 je napisao:

Imam nekoliko pitanja vezano uz porodiljni...

Zanima me po kojoj osnovici (plaće) se računa naknada za mirovanje za vrijeme trudnoće i što sve ulazi u komplikacije za vrijeme trudnoće, odnosno na temelju čega mogu otvoriti bolovanje i kada?

Da li trudničko bolovanje ide na teret poslodavca ili hzzo-a?

Nakon što mi prođe bolovanje i otvorim porodiljni 45-28 dana prije trudnoće, koji prosjek plaće će mi se gledati; 6 mjeseci prije otvaranja bolovanja ili 6 mjeseci prije otvaranja porodiljnog dopusta?

Trenutno sam zaposlena na određeno pa me zanima da li sam ikako zaštićena u smislu da mi poslodavac ne može dati otkaz ako zatrudnim, kao što je slučaj kod rada na neodređeno?

Puno hvala unaprijed!

 

Najjednostavnije:

 

1) prosjek plaće u posljednjih 6 mjeseci prije stupanja na bolovanje ukoliko imaš 12 mjeseci neprekidno ili 18 mjeseci s prekidima staža prije stupanja na bolovanje

 

2) plaća

 

3) bolovanje otvara izabrani doktor na prijedlog doktora ginekologa kada to bude potrebno i ako bude potrebno

 

4) HZZO

 

5) ovisno o tome da li uopće budeš na bolovanju ili ne budeš i koliko, prerano je za ovo

 

6) čemu sada ovo o otkazu? ugovor ti može prestat protekom vremena, pa vidi kad bi se to moglo dogoditi....ako će se uopće dogoditi

 

7) puno pitanja s mogućnosću nastanka sasvim druge situacije od bilo koje koja ti pada na pamet, pa se ti lijepo opusti, naknada ti je gotovo pa zajamčena......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala puno na odgovoru :)

 

spomenula sam je otkaz jer je to vrlo vjerojatna opcija - u rujnu mi istjeće ugovor na određeno i poslodavac me je obavijestio da ga vjerojatno neće moći produžiti zbog smanjenog opsega posla.

 

zato razmišljam o opciji otvaranja čuvanja trudnoće odmah nakon što zatrudnim (na čemu ionako već radimo i nadamo se tome)i pitam da li sam u nekom pogledu zaštićena od otkaza ako zatrudnim a nisam za stalno; poslodavcu će ionako biti svejedno jer hzzo plaća i mirovanje i rodiljni dopust.

 

zanima me što može biti razlog za otvaranje mirovanja - da li je dovoljno što imam više od 30 godina?

 

i molim vas da mi objasnite koji prosjek plaće mi se uzima za otvaranje redovnog rodiljnog a nakon čuvanja trudnoće, jer su nam smanjili plaće ovaj mjesec.

 

Puno hvala!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imam pitanje vezano uz prekid bolovanja zbog komplikacija u trudnoci. Od 12.4.2010. sam na bolovanju, 21.6.2010. bih prekinula bolovanje koje bih ponovo otvorila 1.9.2010. Da li će mi onda u novi prosjek plaće zadnjih 6 mjeseci ulaziti naknada (sati) od hzzo ili neće? Unaprijed puno hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija