Jump to content

napad vezanog psa ...


leges

Preporučene objave

Molim vas odgovor .

 

Pas vezan , cjepljen , čipiran kod kuće , nikad agresivan , odrastao uz djecu (imam ih 3oje)!!!

 

Napao djecu ... :place:

 

Ovako prvo dijete ga je najvjerojatnije izazvalo tako što ga je gađalo pištoljem\puškom na plastične metke .

 

Zaustavivši napad (prekasno) kad sam stigao odveo sam dijete na hitnu te kuću ostavio otključanom i nikoga u njoj.

 

Pas je ostao vezan kod kuće.

 

Dok sam bio na hitnoj s prvim djetetom izgleda da je došlo drugo dijete kod mene u dvorište , ušlo u kuću , znači prošlo je pored psa da mu pas nije ništa napravio . Kad je ušlo u kuću i vidjelo da nikoga nema , uzelo je sinove igračke (dječja posla ) i krenuo s njima van kuće gdje ga je napao pas !

 

Djeca su dobro , sva sreća , nažalost imaju šavove . U bolnici su okarakterizirani kao teže i lakše ozljeđeni.

 

Veterinarska inspekcija je utvrdila da je pas pitom i da je izazvan na napad !

 

Pitanja : 1a. Kako se probuditi iz ovog užasnog sna ?

:place:

 

2. Moja odgovornost ( kaznena , prekršajna ) ?

3. Moguće tužbe ozljeđenih?

4. osobna zaštita u slučaju tužbi ?

5. Što će biti s psom ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

leges je napisao:

nema ograde zbog toga i je vezan bio.

 

Hvala...

 

Stvarno ne znam...

Samo znam da slučajevi sa životinjama mogu biti čudi.

imao sam pred skoro 3 godine slučaj sa psom.

kod bake na selu, i moj i susjedov pas uvijek su bili odvezani, nikad nikog napadali, povremeno lajali na postara.

Susjed isao kositi travu u predvecerje, i lovac iz šumarka puca u mog psa! odbio mu je nogu! susjeda nije ni primjetio da je u blizini-mogao je pogoditi i njega! opravdanje mu je bilo da su rastjeravali divljač! ja zvao policiju-dolazili par puta u sljedecih par dana! I da mi dosli tako za 2 dana i kazu da je pas trebao biti vezan, i imati brnjicu!!?

E, tu je kap prelila čašu, bez obzira što su imali uniformu, naslušali su me se! Naravno da nisam dobio nikakvu prijavu, a što se tiće lovca, navodno je neko vrijeme izbjegavao policiju, kao nikad ga nema kod kuće, ne javlja se na telefon, ali kasnije sam čuo da mu je oružje oduzeto, jer pucao je u blizini naseljenog mjesta. Što se tiće psa, nije dobio nikakvu prijavu, iako je i veterinar kad sam odvezao psa zvao policiju.

 

Ispričavam se što sam pisao, a nema prevelike veze sa temom...

 

No, mislim da sve ovisi što će učiniti roditelji djece.

Dogovor je uvijek moguć!

No, kazes da je pas bio vezan...tuđe dijete ti ušlo u kuću... mislim da nisi kriv!

Sretno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

inače, mislim da se određene vrste pasa u sudskoj praksi smatraju općeopasnim sredstvom, što znači da njihovi vlasnici odgovaraju bez obzira na krivnju. Baš sam u sudskoj praksi naišao da vezan pas ne predstavlja opasnu stvar, dok nevezani predstavlja. Glede psa, ne vidim zašto bi psa oduzeli ili usmrtili, kad je i nadležna veterinarska služba ustanovila da je pitom. Glede ozlijeđenih, oni jedino mogu podnijeti tužbu radi naknade štete i tražiti naknadu imovinske štete (troškovi liječenja sl.)i neimovinske štete (strah, duševne boli i sl.), ali ovisi koliko će uspjeti. Ako je pas bio vezan, a djeca su ga izazivala, i sve se dogodilo u vašem dvorištu, ne vidim vašu odgovornost. no ako vas i tuže, pripremite se na razne (izmišljene) konstrukcije tipa "divlja životinja ugrozila dijete" i sl., a neće tražiti manje od nekoliko desetaka tisuća kuna, te u tom slučaju svakako potražite stručnu pravnu pomoć. Vaše kaznene odgovornosti po mom mišljenju nema, a glede prekršajne, eventualno po nekim posebnim propisima koje ne poznajem napamet.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

matejd je napisao:

inače, mislim da se određene vrste pasa u sudskoj praksi smatraju općeopasnim sredstvom, što znači da njihovi vlasnici odgovaraju bez obzira na krivnju. Baš sam u sudskoj praksi naišao da vezan pas ne predstavlja opasnu stvar, dok nevezani predstavlja. Glede psa, ne vidim zašto bi psa oduzeli ili usmrtili, kad je i nadležna veterinarska služba ustanovila da je pitom. Glede ozlijeđenih, oni jedino mogu podnijeti tužbu radi naknade štete i tražiti naknadu imovinske štete (troškovi liječenja sl.)i neimovinske štete (strah, duševne boli i sl.), ali ovisi koliko će uspjeti. Ako je pas bio vezan, a djeca su ga izazivala, i sve se dogodilo u vašem dvorištu, ne vidim vašu odgovornost. no ako vas i tuže, pripremite se na razne (izmišljene) konstrukcije tipa "divlja životinja ugrozila dijete" i sl., a neće tražiti manje od nekoliko desetaka tisuća kuna, te u tom slučaju svakako potražite stručnu pravnu pomoć. Vaše kaznene odgovornosti po mom mišljenju nema, a glede prekršajne, eventualno po nekim posebnim propisima koje ne poznajem napamet.

 

Slazem se u potpunosti! Mislim da nema nikakve krivice!

Jer po tome, svatko bi mogao izazivati tuđeg psa, pas malo jače zalaje, i onda tražiti enormnu odštetu za duševne boli, nemogućnost spavanja, strah od šetanja ulicom, i slično...

Čovjek je još i odvezao dijete u bolnicu! Netko drugi bi ga otjerao, i zatvorio se u kuću. No kao sto kaze matejd, pripremi se na sve moguće konstrukcije-netko bi i taj odlazak u bolnicu mogao protumačiti da prihvačaš krivicu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

 

No kao sto kaze matejd, pripremi se na sve moguće konstrukcije-netko bi i taj odlazak u bolnicu mogao protumačiti da prihvačaš krivicu.

 

 

 

A da mu nisam pomogao onda bi me teretili -

 

Vlasnik psa ne pruža pomoć povrijeđenoj osobi;

 

Počinjeno kazneno djelo iz čl. 104. Kaznenog zakona

 

Strašno...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija