Jump to content

jamac po krditu-pomoć molim


da1234da

Preporučene objave

Molim za pomoć ako neko zna!

 

1997 godine ja i dvojca prijatelja bili smo jamci namjenskog kredita za auto.

2000/2001 ne sjećam se točno godine stigla je prva ovrha po kreditu, što je uredno plaćeno od strane osobe koja je digla kredit, meni kao jamcu kojem je skinuto sa plaće.

Nakon toga me više niko nikad nije kontaktirao vezano za taj kredit, dok sam u međuvremenu saznao da osoba koja je digla kredit ostala bez auta 2003 godine.

Prije par dana jednom od druge dvojce je došla ovrha sa banke, kod mog poslodavca nije.

Zanima me način na koji ovo riješiti inače osoba koja jed digla kredit je umirovljena krajem 1999/2000 godine.

Da li ima rokova zastare i kako se oni računaju.

 

unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

uputiti prigovor na rješenje za ovrhu i osporavati potraživanja (u cijelosti).

uz jamce za kredit je jamstvo i sam auto.

knjižica vozila je bila kod banke kao jamstvo da će se kredit vraćati .

 

gubitkom(otuđenje od strane kreditora) jamstva prestaje (auta)prestaje i vaše jamstvo.

od banke zatražite auto kao jamstvo za vračanje duga(rata kredita koje bi trebali otplatiti)

 

Zakon o obveznim odnosima NN 35/05

Oslobođenje jamca zbog gubitka osiguranja

Članak 119.

(1) Ako vjerovnik napusti zalog ili koje drugo pravo kojim je bilo osigurano ispunjenje njegove tražbine ili ga izgubi svojom krivnjom i tako onemogući prijelaz toga prava na jamca, ovaj se oslobađa svoje obveze prema vjerovniku za onoliko za koliko bi mogao dobiti ostvarenjem toga prava.

(2) Pravilo stavka 1. ovoga članka vrijedi kako u slučaju kad je pravo nastalo prije sklapanja ugovora o jamstvu, tako i u slučaju kad je nastalo nakon toga.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija