Jump to content

vidjanje uz nadzor i neplacanje alimentacije


babazaba

Preporučene objave

postovani molim z amalu pomoc.pokusati cu skracenu verziju

prvo alimentacija- ne placa se vec 3 godine, moje dijete prima privremeno uzdrzavanje od CZSS,i im an atopravo jos mislim 2 god- maksimum je 5 god koliko se sijecam. do sata nije pokazana volje za pocetkom placanja. podnjela sam kaznenu tuzbu, bila na nekoliko sati ispitivana na policiji, ispitivali su u dva navrata i njegovu obitelj, i dalje ne znam sto se desava, posto do osobe u policiji ne uspijevam doci, a doticnog se svih ovih godina ne moze naci posto je u inozemstvu, a i na adresi na koju je prijavljen ne obitava

 

dalje vidjanje - posjedujem pravovaljano rijesenja na vidjanje uz nadzor soc radnika. do sada ga nikad nije postovao niti pokazao zelju, okolo prica kako mu ja ne dam vidjeti djete, a kada je krajem godine u dva navrata bio u CZSS, bio je opomenut da mora se kao prvo najaviti unaprijed kako bi se sve stran euskladile i da se mora obvezati na to da ce barem 2 x mjesecno dolaziti, sto nije jer kao zivi vani.

a zato j eprije neki dan kao kriminalac me slijedio autom i na parkiralistu izletio pred dijet ekoje ima 5,5 god i koje ga nije vidjelo 3 god i pitalo ga jer zna tko je, na sto je reklo dijet eda ne. nako sto mu je rekao ja sam tata koji se vratio s puta dijet eje reklo- a ti vise ne radis, dalje je poceo s obecavajucim recenicama tipa drugi puta ides s menom na sladoled i pice i igraonu i ja te volim i mislim na tebe te je usljedilo grljenje. sve to je snimala meni nepoznat azenska osoba koja mi je na stranom jeziku rekl ada mi ne zeli dati ni ruku vec da ce ona biti s mojim djetetom???!!!!!!!

nato sam mirno rekla djetetu da krene i pozdravi i zaputila se u ulaz, rekavsi ocu da mu je to zadnji puta.nazvala sam policiju koja je zapisala prijavu, dala sam izjavu na CZSS, i odvjetnica ce sada traziti mjeru zabrane pristupa.

djet ej epotreseno i zbunjeno, bili smo kod psihologa i ja ne vjerujem da taj covjek nije razmisljao sto radi, da nije ni u jednom trenu mislio sto ce djetetu napraviti u glavi.

 

pitanje- kako ce doci se do njega po kaznenoj prijavi o neplacanju alimentacije posto ga se ne moze naci u RH i posto nije na adresi na kojoj je prijavljen? i kako da dojdem do osobe u policiji koja je uzimala iskaz?

 

 

pitanje2- koliko puta on smije ovako nas maltretirati i buniti dijete a ne pokazivati volju za vidjanjem na centru? zasto nije isao na centar da se dogovori oko vidjanja vec kao kriminalac presretao dijet eod 5,5 god na cesti?

 

pitanje 3-da li ce moje dijete ikad dobiti alimentaciju koja mu nije uplacivana?posto doticni tu na sebe nema nist aprijavljeno, i da li ce ikako doticna osoba biti kaznjena z aneplacanje alimentacije?

 

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

za alimentaciju- podniti općinskom sudu prijedlog za ovrhu, na dorh mjesta u kojemu živite napraviti prijedlog kaznene prijave zbog povrede obveze uzdržavanja mlt. djeteta,tražiti načelnika PU gdje ste ga prijavili -doggovorite sastanak pa vidite što je s tom prijavom(za presliku prijave odnosno zapisnika ćete morati platiti oko20 kn taksenih maraka)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala n aodgovoru, postupak kazneni radi neplacanja alimentacije sam vec pokrenula, bila sam i n aispitivanju u PU, tako da mislim da j eto vec i na drzavnom

 

mojoj odvjetnici sam danas poslala punomoc s kojom dize izvjestaj iz PU. s tim izvjestajem o intervenciji i s izjavom CZSS idem na sud radi privremene zabrane prilaska.

 

zanima me dal mogu djelomicno mu uzedi skrbnistvo....tipa da ja skrbim o svim pravnim stvarima vezanim za dijete, a njemu ostaje obveza uzdrzavanja i mogucnost vidjanja kada se z ato stvore uvjeti s njegove strane?

citala sam malo obitejlski pa zato pitam

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne zelim postici, zelim sprijeciti da otac ovako na prepad presrece dijete svakih nekoliko godina!!!!! pa da je u tom trenu bilo tko rekao ja sam tvoj tata mali bi pomislio da je. dragi Boze zadnji put ga je vidio s 2,5 god!!!!! sad ima 5,5!!!!!

i onda ja cu te voditi i kupovati - tako se dresira pas!!!!

ovo je dijete! i nije bez razloga sudsko rijesenje za vidjanje uz nadzor koje on ne zeli postivati niti se drzati toga- pa ako je tako sve zasto ne misli o djetetu i polako ga krene navikavati? zasto n ezeli na CZSS kod psihologa???? jel ovo primjeren nacin z adijete- nakon 3 god ja sam tvoj tata i voditi cu te na sladoled!!!!

zelim to sprijeciti.

dijete nije igracka- to je zivo bice koje formira sebe sada.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

malo sam citala ovdje sve probleme i odgovore. smatram da bi osobe koje imaju neko pravno znanje i poznavanje zakona jako pomogle kad bi objasnile neke postupke i potrebne radnje. jer svi ovdje koji se obrate su tu jer su pred zidom od zakonske birokracije i samo traze upute i pomoc.

nitko nije svojom voljom i zeljom tu, situacija nas je tu dovela.

svaka cast svima koji svoje znanje koriste kao pomoc bez osuda

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija