Jump to content

Vlasnik obrta i prijava na HZZ


Kater

Preporučene objave

Pozdrav :-)

 

Zanima me da li kao vlasnik obrta u kojem nisam i nemam drugih zaposlenih (obrt uz rad u drugoj firmi) mogu biti prijavljena na HZZ? KAko stvari funkcioniraju u takvim situacijama?

Naime - obrt miruje jer trenutno nemam posla i nije mu ni bila namjena da stalno radi već prema potrebi (Uređenje i dizajn interijera), ja sam na porodiljnom dopustu i vrlo vjerojatno me po isteku čeka otkaz. Drugi posao tražim, ali ga ne mogu naći i pitanje je da li ću uspjeti na vrijeme, zarade od obrta nemam (promet je ove godine 0 kuna i pitanje je da li ću imati ikakav posao i dalje) pa ću se morati prijaviti na burzu.

 

 

Hvala unaprijed :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Kao vlasnica obrta (bez obzira da li obrt ostvaruje dohodak ili ne) ne možete biti prijavljena na HZZ.

 

Dakle, sada ste na porodiljnom dopustu i koristite prava iz radnog odnosa.Ukoliko nakon porodiljnog dobijete otkaz kod sadašnjeg poslodavca, od datuma odjave sa mirovinskog i zdravstvenog, dužni ste radnu knjižicu ponovo vratiti u HZMO jer vam se automatski nastavlja osiguranje samostalnog privrednika, temeljem obrta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija