Jump to content

Ulaganje u tuđu imovinu


ivana84

Preporučene objave

Dobro veče..imam jedan problem..ovako stvari stoje: Moj muž(tad nismo bili u braku),njegovi roditelji i brat su dobili materijal i zemljište,te određeno koliko kvadrata po članu smiju sagraditi od države i napravili kuću prizemnicu,kao i mnogi u našem naselju.to je bio program ministarstva u to vrijeme,rečeno im je da to nakon 10 godina prelazi u njihovo vlasništvo s države,s tim da je svekar nositelj kućanstva,a ostali su članovi u tim papirima,dok ne pređe u njihovo vlasništvo sa države.Ali u međuvremenu,ja i suprug smo se vjenčali,i odlučili sagraditi sebi kat na postojećoj već spomenutoj kući,i uložili smo dosta novca(ja sam uložila novac od prodaje svoje ostavštine)a suprug je digao kredit,ne razmišljajući malo pametnije,možda smo trebali napraviti nekakvu suglasnost kod javn.bilježnika sa ostalim članovima doljnjeg kućanstva da su suglasni da mi gradimo i da to kad bude sa države prelazilo,da pređe u naše vlasništvo(kat naravno).inače svi u naselju(a i u drugim naseljima)su gradili osim kvadrata koje smiju,i kat-tj svi imaju katove. sa svekrom i ostalima nismo baš u dobrim odnosima i nebi volila da dođe do toga da sutra kažu da izađemo,jer neznam dali imaju pravo na to..ja neke račune od gradnje čuvam,ali nemam sve,kao ni od majstora(sve su radili na crno)..ali pitam vas dali mi zakonski imamo puno pravo na svoj kat,ili eventualno pravo na isplatu uloženog novca,te dali u ovom slučaju može građevinski vještak utvrditi visinu uloženog novca u slučaju da ih tužimo,i dali mi imamo nade da možemo dobiti povrat uloženog novca? hvala puno na odgovorima :-?:-?:-?:-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija