Jump to content

Prevelika buka


anonimno

Preporučene objave

Nakon preuredjenja "Konzumovog" ducana u prizemlju stambene zgrade u stanu mi je prevelika buka od njihovih klima uredjaja i kompresora. Vec sam zvao Konzum i dosao je tip iz firme za mjerenje razine buke i dao negativan atest. Sto sad ako oni nista ne poduzmu da srede stanje.

Sad bih htio poslati nekakav dopis da imam na papiru da sam se zalio od dana tog i tog. Za slucaj da se ovo sve rastegne pa da onda oni kazu da je to tako i prije bilo. Sta da radim?

 

Help

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 9 mjeseci kasnije...

Nakon sto sam uvidio da je razgovor sa Konzumom besmislen, prijavio sam ih sanitarnoj inspekciji. Ovi su to razvlacili i kad su dosli na uvidjaj trazili su od Konzuma da dovede ovlastenu firmu koja ce obaviti mjerenje. Mjerenje obavljeno u treci mjesec ( kad ne rade uredjaji izmjereno 22,5 dbA a kad rade 34 dbA).

 

Nakon toga sanitarna pritisce Konzum i u 6. mjesec dolazi ekipa za sanaciju. Pa se malo radi pa se malo mjeri. Kako je izasao novi pravilnik o dopustenim razinama buke koji je puno strozi od bivseg rezultati mjerenja nisu u skladu sa zakonom.

 

Sanitarna izdala rjesenje o pecacenju uredjaja i Konzum sada shvaca ozbiljno, pa kad ne mogu dovesti buku u zakonske okvire mogu dovesti tipa iz ovlastene firme za mjerenje buke da nastima rezultate prema zakonskim vrijednostima.

 

Bio sam na licu mjesta kad se mjerilo i gledao na instrument. Tip je izmjerio (kad ne rade uredjaji) 24,1 dbA a upisao 25 dbA, a (kad rade uredjaji) 25,7 dbA a upisao 25 dbA. Pa ispada da je 24,1 = 25,7 i zakljucak je da nema povecanja buke.

Firma za mjerenje je ING-Atest iz Splita.

 

Sanitarna ima sluzbeni dokument o mjerenju i sada se spremaju arhivirati predmet.

 

Kako da osporim rezultate mjerenja?

Kome da prijavim ING-Atest za krive rezultate mjerenja?

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pokušaj saznati marku i tip klima uređaja. Nakon toga nađi generalnog zastupnika za RH i predstavi se kao kupac i zatraži da ti da tehničke karakteristike klima uređaja. Tehnički podatci sadrže i stupanj bučnosti (dB) svakog uređaja posebno za vanjsku i unutarnju jedinicu. Kada dobiješ podatke usporedi ih sa podatcima firme iz ST i ako su podatci firme iz ST MANJI od tehničkih podataka proizvođača, imaš sve elemente da odeš u Državno odvjetništvo i podneseš kaznenu prijavu protiv i službene osobe i firme. Osim toga, možeš podnijeti tužbu u parničnom postupku protiv Konzuma radi imisija, te tražiti od suda da Konzum obveže na smanjenje imisija na dopuštenu razinu i dodatno zahtjevati naknadu štete (materijalne i nematerijalne ako postoje - npr. otežano spavanje i zbog toga nervoza i sl.).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Mrnjaukalica je napisao:

Mislim da je najbolje da kupis cepice za usi... No, razumijem Tvoju ljutnju.

 

Nedavno sam bio na odmoru u Puntu na otoku Krku. Smjesten sam bio pedesetak metara od Crkve. U malom mjestu u 5 sati ujutro pocne zvonjava i tako svakih sat vremena. Da ne spominjem kakav je to bio neispavan odmor.

 

Pogledaj

 

http://www.adacta.org

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija