Jump to content

Spaljivanje plastike i sl. dim, neugodni mirisi od susjeda


Draganec

Preporučene objave

Poštovani! Molim da mi netko potkovan znanjem odgovori na slijedeče: Dosta učestalo od strane susjeda dolaze neugodni mirisi paljenjem smeća,plastike,najlona i sl.što u veliko zagađuje zrak,osobito kada vjetar nosi na moju stranu.U ljetna vremena i vrućina nismo u mogućnosti otvarati prozore na sobama (osobito noću) radi rashlađivanja i mirnog sna,odnosno svježeg zraka.Osobno sam susjeda upozorio na nedolično spaljivanje otpada i smeća,osobito predveče prije spavanja.Isti je primio na znanje i nije bilo problema određeno kratko vrijeme,međutim sada se opet ponavlja ali u manjoj mjeri,odnosno rjeđe,ali tinja,dimi po dva,tri dana. Mogu li jednostavno pozvati vatrogasce da ugase žarište i upozore vlasnika,ili komunalnog redara,ili nekog trećeg.Ako izlaze ovlaštene osobe ,na čiji trošak.Ne bih želio mržnju i narušavati međususjedske odnose, jer smo u dobrim odnosima,ali čini mi se da neće moći drugačije.Komunalac inače odvozi dvaput tjedno smeće u našem mjestu i isti predaje smeće.

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

http://www.legalis.hr/modules/newbb/viewtopic.php?topic_id=503340126&forum=29

 

Toliko što se tiče mirisa sa susjedne nekretnine. Prijava se podnosi privatnom tužbom nadležnom sudu.

 

Nema prekršaja po Zakonu o otpadu.

 

Nema prekršaja po Zakonu o zaštiti od požara.

 

Vjerovatno ima prekršaja po općinskim odlukama i po županijskoj odluci o paljenju vatre, ali o tome se morate raspitati u lokalnoj sredini i po njima postupaju i vatrogasci.

 

Problem je što sve to ruši dobrosusjedske odnose.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija