Jump to content

Dug pokojne supruge


mikro

Preporučene objave

Poslije smrti supruge slučajno sam saznao za dug na tekučem računu. dug je od 2003 god. i bio je nešto više od 4000. Sada je on narastao na oko 18000 kn. Ja nemam punomoć na tom računu niti sam za njega znao. Dobio sam obavjest od javnog bilježnika da ostavinske rasprave neće biti je supruga nije na sebi imala prijavljenu nikaku imovinu. Ja te novce nemam i dali ja to moram vratiti? Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne

za dug iz 2003.g. nastupila je apsolutna zastara ali u slučaju ovrhe na zastaru se moraš pozvati .

na zastaru sud nepazi po službenoj dužnosti.

 

nasljednik vrača dugove ostavitelja najviše do vrijednosti nasljeđene imovine (nisi nasljednik )

 

SMRT (Zakon o obveznim odnosima NN 35/05)

Članak 213.

Smrću dužnika ili vjerovnika prestaje obveza samo ako je nastala s obzirom na osobna svojstva koje od ugovornih strana ili osobne sposobnosti dužnika

 

nemoj banci potpisati nikakav papir koji bi se mogao smatrati priznanjem duga,vršiti djelomične uplate na ime duga

ako priznaš dug

dužan si ga i vratiti .

ZASTARA

Odsjek 1.

OPĆE ODREDBE

Opće pravilo

Članak 214.

(3) Sud se neće obazirati na zastaru ako se dužnik nije na nju pozvao.

Kad zastara počinje teći

Članak 215.

(1) Zastara počinje teći prvog dana poslije dana kad je vjerov¬nik imao pravo zahtijevati ispunjenje obveze, ako zakonom za pojedine slučajeve nije što drugo propisano.

Opći rok zastare

Članak 225.

Tražbine zastarijevaju za pet godina ako zakonom nije određen neki drugi rok zastare.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija