Jump to content

obrt ili tvrtka, uvoz distribucija i servisiranje.


ceker

Preporučene objave

zapoceo bih posao, radi se o uvozu novih motocikala iz kine te njihova distribucija i servisiranje. Znanje, alat i lokaciju imam, jedini problem je NKV te sto nemam pocetni kapital koji bi trebao biti oko 140000kn za cc-a 30 motocikala.

 

zanima me pod koju djelatnost ovo spada, dali je bolje obrt ili firma (bolje receno sto je moguce otvoriti)

 

dali je moguce dobiti pocetni kapital na osnovu poslovng plana, te dali je moguce kao osiguranje za isplatu kredita postaviti motocikle..

 

 

cifra moze biti i manja.. ovo je plafon sveg.

 

 

pa ako mozete dati neke smjernice ili informacije gdje bi se trebao javiti ili nesto..

 

:misli:

 

ako sam pogrijesio pod forum molim vas da premjestite.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nažalost, ne možete otvoriti obrt (koji bi vam bio jeftinija opcija) jer nemate potrebnu stručnu spremu, odnosno možete tako da zaposite na neodređeno vrijeme poslovođu koji ima potrebne uvjete (trgovca za trgovinu i mehaničara za servis - znači dvojicu).

Možete otvoriti d.O.o. i u Nacionalnoj klasifikaciji djelatnosti odabrati ono čime se želite baviti, tu vas nitko ne pita što ste po zanimanju, ali je cijeli postupak znatno skuplji (javni bilejžnik i slično) a i početni kapital je najmanje 20 tisuća kuna.

Za banke nisam sigurna - nemam iskustva u njihovim stavovima o odobrenju kredita početnicima, probajte pitati na licu mjesta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija